Reklama

Reklama

Tomasz Wiktorowski ma zostać nowym trenerem Igi Świątek

Wedle niepotwierdzonych jeszcze informacji nowym trenerem Igi Świątek zostanie Tomasz Wiktorowski. To były szkoleniowiec Agnieszki Radwańskiej. Współpraca między nim a najlepszą obecnie polską tenisistką ma się rozpocząć w poniedziałek.

Jako pierwszy o takim scenariuszu poinformował Adam Romer z magazynu "Tenisklub". Jego zdaniem relacja trener-zawodniczka będzie miała na razie charakter tymczasowy. Jeśli obie strony będą zadowolone z takiego układu, zostanie on prolongowany. 

Iga Świątek zaskoczyła swoich fanów w sobotę, informując, że kończy współpracę ze swym dotychczasowym szkoleniowcem Piotrem Sierzputowskim. Trwała ona ponad pięć lat. 

Iga Świątek zaskoczyła wszystkich

Triumfatorka ubiegłorocznego French Open uznała, że czas na zmiany, mimo że jeszcze kilka dni wcześnie na spotkaniu z polskimi mediami opowiadała o planach na przyszłość tak, jakby nie planowała żadnej rewolucji w swojej karierze.   

Reklama

"Ta zmiana nie jest łatwa i decyzja też nie była. Jako tenisiści spotykamy na swojej drodze osoby, które wnoszą dużą wartość do naszej pracy, a często też do życia, bo w tourze spędzamy razem prawie cały rok. Dojrzałam do tego, że w życiu zawodowym potrzebujemy czasem takich zmian, aby spotkać kolejne osoby, z którymi zbudujemy współpracę na następne etapy naszego rozwoju" - to fragment wpisu zamieszczonego przez nią wczoraj w mediach społecznościowych.

Wiktorowski to były trener Agnieszki Radwańskiej. Niedawno objął funkcję dyrektora turnieju WTA w Gdyni. Jego organizatorami są Tomasz Świątek i Paulina Wójtowicz, czyli ojciec i menadżerka 20-letniej zawodniczki . 

UKi


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama