Reklama

Reklama

Tomasz Świątek apeluje w sprawie Igi! "Nad tym należy się zastanowić"

- Wiadomo, że w tym roku na trawie Iga już nie będzie grała. Wróci na nawierzchnie, które lepiej czuje i lubi. W tej chwili jest niesamowicie zaangażowana w przedsięwzięcie pomocy Ukrainie. Bardzo mocno żyje tym eventem - powiedział Tomasz Świątek o swojej córce Idze Świątek w rozmowie z "Faktem". Liderka rankingu WTA odpadła z Wimbledonu w trzeciej rundzie po zanotowaniu serii 37 zwycięskich meczów z rzędu.

Każda passa musi się kiedyś skończyć. Niewiarygodna seria Igi Świątek zakończyła się w sobotę na kortach Wimbledonu. Po 37 zwycięstwach Polka znalazła pogromczynię. Została nią Francuzka Alize Cornet, która ograła naszą tenisistkę w dwóch setach.

- Sezon na trawie się dla mnie skończył. W pewnym sensie zakończył się też najbardziej intensywny, wymagający, ekscytujący i trudny czas, chyba w całej mojej dotychczasowej karierze - napisała w swoich mediach społecznościowych Iga Świątek po odpadnięciu z Wimbledonu.

Reklama

Wimbledon 2022. Tomasz Świątek o występie swojej córki - Igi Świątek

Pierwsza od ponad czterech miesięcy porażka nie przekreśla niewiarygodnego dorobku Igi Świątek w tym sezonie. Podkreślił to także jej ojciec - Tomasz Świątek.

- Ci, którzy oceniają Igę wyłącznie przez pryzmat sobotniej przegranej, powinni spojrzeć z szerszej perspektywy. Każdy z tych 37 meczów to było nowe wyzwanie, nowa motywacja, nowa taktyka, plan na grę, konieczność wydobycia z siebie pokładów coraz to nowej koncentracji, mobilizacji. Łatwo jest liczyć, podsumowywać i oceniać. A może należałoby się zastanowić jakim wysiłkiem, jakim kosztem doszła do miejsca, w którym dziś jest? - zapytał były wioślarz i olimpijczyk z Seulu w rozmowie z "Faktem".

Zobacz również: Tyle Świątek, Hurkacz i pozostali zarobili na Wimbledonie. Rekordowa pula

Tomasz Świątek zdradził także plany swojej córki na najbliższy czas.

Wiadomo, że w tym roku na trawie Iga już nie będzie grała. Wróci na nawierzchnie, które lepiej czuje i lubi. W tej chwili jest niesamowicie zaangażowana w przedsięwzięcie pomocy Ukrainie. Bardzo mocno żyje tym eventem. Wszystkim się interesuje, chce żeby to wydarzenie spełniło swoją rolę, pomocy pokrzywdzonym przez wojnę na Ukrainie. Po Londynie córka wróci na chwilę do domu, potem turniej w Warszawie, gdzie swoją obecnością wykona ukłon w stronę organizatorów i całego polskiego środowiska tenisowego, a potem już poleci do Ameryki. Ale przede wszystkim musi odpocząć. To jest teraz najważniejsze! - stwierdził.

Wyjątkowe tenisowe wydarzenie współorganizowane przez Igę Świątek odbędzie się 23 lipca w Krakowie. Na korcie zaprezentuje się między innymi nasza liderka rankingu WTA oraz Agnieszka Radwańska, które rozegrają jeden set singla. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany "na wsparcie dzieci i nastolatków dotkniętych wojną w Ukrainie".

Wimbledon 2022. Gdzie oglądać w telewizji i w sieci?

Mecze 135. edycji Wimbledonu oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.

Polsat Box Go Sport - pakiet w Polsatboxgo.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL