Reklama

Reklama

To zachwyci Igę Świątek! "Pisałem do niej kilka razy"

Wielki idol Igi Świątek Rafael Nadal wystawił Idze Świątek piękną "laurkę". Hiszpan został zapytany o Polkę podczas konferencji prasowej na Wimbledonie i rozpływał się z zachwytu nad grą liderki rankingu WTA. Dodał, że często wymieniał wiadomości z naszą tenisistką.

Rafael Nadal podobnie jak Iga Świątek wciąż pozostaje w walce o zwycięstwo na kortach Wimbledonu. Oboje w sobotę przystąpią do meczu trzeciej rundy. Hiszpan zmierzy się z Włochem Lorenzo Sonego, a rywalką Polki będzie tenisistka z Francji - Alize Cornet.

Nie jest tajemnicą, że Rafael Nadal to wielki idol Igi Świątek, co 21-latka często podkreślała. Teraz to ona jest na fali wznoszącej, będąc wielką dominatorką w świecie kobiecego tenisa. Jej znakomita gra nie umknęła uwadze hiszpańskiego mistrza, który zapytany o Polkę, sypał jak z rękawa komplementami dotyczącymi jej gry.

Reklama

Wimbledon 2022. Rafael Nadal komplementuje Igę Świątek

- Pisałem do niej kilka razy. Sposób, w jaki gra, jest niewiarygodny. Niesamowite, jak potrafi utrzymywać koncentrację i ducha zwycięstwa. To trudne do zrealizowania, ale ona to robi. Jej seria jest niesamowita - przyznał Rafael Nadal.

- Kiedy gra dobrze, bardzo trudno ją zatrzymać. Jej uderzenia są inne, mają wiele mocy. Potrafi się świetnie poruszać i ma pewność siebie. Lubię ją. Ma bardzo pozytywne nastawienie do tenisa oraz świeże spojrzenie. Cieszę się, że tak dobra dziewczyna jak ona odnosi sukcesy - dodał.

Iga Świątek należy do faworytek Wimbledonu, choć trawa nie jest jej ulubioną nawierzchnią. 21-latka wygrała jednak 37 ostatnich meczów i nie zamierza się zatrzymywać, choć Alize Cornet marzy o tym, by przerwać jej serię.

Zobacz także: Rywalka odgraża się Idze Świątek. "Może do tego dojść na Wimbledonie"

Wimbledon 2022. Gdzie oglądać w telewizji i w sieci?

Mecze 135. edycji Wimbledonu, między innymi z udziałem Igi Świątek oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.

Polsat Box Go Sport - pakiet w Polsatboxgo.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL