Reklama

Reklama

Tenis. Turniej WTA w Ostrawie. Iga Świątek rozstawiona z "jedynką"

Iga Świątek powraca do rywalizacji. Polka, dla której ostatnim występem był US Open, wystartuje w turnieju WTA w Ostrawie, gdzie będzie rozstawiona z numerem pierwszym. Taka sytuacja ma miejsce po raz pierwszy w jej karierze.

Polka w Stanach Zjednoczonych dotarła do czwartej rundy, ulegając w niej Belindzie Bencic. Młoda Polka aktualnie sklasyfikowana jest w rankingu WTA na ósmej pozycji. To dało jej wielki przywilej - w Ostrawie będzie turniejową "jedynką".

Iga Świątek może trafić na mocne rywalki

Znana jest już turniejowa drabinka. Nasza reprezentantka w pierwszej rundzie zmagań otrzymała "wolny los". W drugiej zagra z kolei ze zwyciężczynią meczu Shuai Zhang (WTA 49) - Julija Putincewa (44). W dalszej fazie zmagań mogłaby w teorii trafić chociażby na Marię Sakkari, z którą przegrała w ćwierćfinale tegorocznego French Open.

Co ciekawe, w turnieju głównym z pewnością wystąpi jeszcze jedna Polka. W drugiej rundzie kwalifikacji zagrają ze sobą Magda Linette i Katarzyna Kawa. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę, w godzinach popołudniowych (początek około 15:00).

TC

ReklamaReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje