Reklama

Reklama

Tenis. Australian Open. Fiona Ferro: Iga Świątek to zawodniczka kompletna

Iga Świątek zmierzy się w piątek, w meczu trzeciej rundy Australian Open z Fioną Ferro. Niżej notowana od Polki zawodniczka (zajmuje w rankingu WTA 46. miejsce, Polka jest 17.) wypowiadała się na jej temat w samych superlatywach.

Nasza zawodniczka jak burza przeszła przez dwie pierwsze rundy turnieju, tracąc w nich łącznie tylko dziesięć gemów. Jej najbliższa rywalka we wcześniejszych spotkaniach eliminowała uznane zawodniczki, a triumf w drugim spotkaniu z Jeleną Rybakiną musi budzić uznanie.

Reklama

Mimo to Francuzka doskonale zdaje sobie sprawę, że to Świątek jest zdecydowaną faworytką. - To zawodniczka kompletna, walka z nią będzie dla mnie wielkim wyzwaniem - przyznała, cytowana przez "TennisActu".

Co ciekawe, Ferro odniosła się także do repertuaru zagrań naszej tenisistki. Jak stwierdziła, "jeżeli chodzi o forhend, przywodzi on na myśl ten z męskiego tenisa". 

Słowa zawodniczki, podobne do tych, jakie po Roland Garros wypowiedział na jej temat Wojciech Fibak (stwierdził on, że "serwis Świątek jest jak u mężczyzn" mogą zostać uznane za nieco kontrowersyjne. Po komentarzu Fibaka nad Wisłą rozpętała się spora dyskusja w kwestii tego, czy takie porównania są w ogóle zasadne.

Iga Świątek zagra z Fioną Ferro w piątek. Spotkanie rozpocznie się prawdopodobnie w godzinach przedpołudniowych.

TCReklama

Reklama

Reklama

Reklama