Reklama

Reklama

Tenis. Agnieszka Radwańska zauważa wielki dar w grze Igi Świątek

Mimo że od historycznego triumfu Igi Świątek na kortach Rolanda Garrosa minął właśnie miesiąc, 19-letnia Polka wciąż jest na ustach tenisowego światka. Niezwykle ciepło o młodszej koleżance wypowiada się Agnieszka Radwańska, która bardzo docenia walory nastolatki z Raszyna.

Świątek sprawiła w Paryżu istną sensację, jak burza eliminując kolejne rywalki, łącznie ze słynną Rumunką Simoną Halep. W finale postawiła kropkę nad "i", w wielkim stylu pokonując Amerykankę Sofię Kenin 6:4, 6:1. O fenomenalnym turnieju w wykonaniu Polki niech świadczy fakt, że w żadnym meczu nie straciła choćby seta.

Reklama

Obecnie 19-latka rozpoczęła przygotowania do kolejnego sezonu, który z racji pandemii koronawirusa znów zapowiada się wielce wymagająco.

Tymczasem po raz kolejny bardzo pochlebne słowa popłynęły pod jej adresem z ust niedawnej numer 1 w polskim tenisie, Agnieszki Radwańskiej.

31-latka z Krakowa, która już zakończyła karierę i dzisiaj oddaje się macierzyństwu, w obszernej rozmowie z "Przeglądem Sportowym" odpowiadała m.in. na pytania dotyczące właśnie młodszej koleżanki po fachu.

Zdaniem "Isi" 19-latka zasługuje na wielkie słowa uznania i gratulacje za, jak powiedziała, przede wszystkim regularność, co przy jej sile i stylu gry jest dużym wyzwaniem.

Dowiedz się więcej na temat: Iga Świątek | Agnieszka Radwańska | roland garros

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje