Partner merytoryczny: Eleven Sports

Świątek ma wielką szansę na nagrodę, czas ucieka. Wszystko zależy od kibiców

Iga Świątek ma szansę na kolejną nagrodę, tym razem prosto od Amerykanów. Polka została nominowana przez telewizję ESPN jako jedna z czworga najlepszych tenisistów i tenisistek sezonu. W tej kategorii rywalizuje m.in. z Coco Gauff, wielką nadzieję amerykańskiego kobiecego tenisa. ESPN nie będzie jednak samodzielnie wybierało zwycięzców w danych kategoriach, a, bardzo amerykańsko, pozostawiła decyzję fanom sportu.

Iga Świątek
Iga Świątek/Takuya Matsumoto / Yomiuri / The Yomiuri Shimbun via AFP/AFP

Polskich kibiców może ucieszyć wieść, że to właśnie oni mają szansę pomóc Idze Świątek w zdobyciu tytułu. Otwarto głosowanie, w którym wziąć udział mogą widzowie ESPN z całego świata. Wystarczy wejść w ten link.

Iga Świątek nominowana

Telewizja ESPN postanowiła docenić najlepszych sportowców sezonu zarówno ze Stanów Zjednoczonych, jak i spoza. Warto dodać, że w najbardziej prestiżowej kategorii, czyli tej przeznaczonej dla najlepszych sportowców ze wszystkich pojawili się przede wszystkim gracze ze sportów mocno związanych z amerykańskim kręgiem kulturowym, jak choćby baseball, futbol amerykański, koszykówka czy golf.

Najdłuższe wymiany na Wimbledonie. WIDEO/Polsat Sport/Polsat Sport

Znalazło się w nim również miejsce dla jednej tenisistki w tym zestawieniu i była nią Coco Gauff. Ma ona szansę wygrać w dwóch kategoriach - najlepszej sportsmenki roku oraz najlepszej tenisistki/tenisisty. W drugiej kategorii nominowana została także Iga Świątek.

Iga Świątek zmierzy się nie tylko z Gauff

Polka została jedną z czterech nominowanych do nagrody telewizji ESPN. Oprócz niej do nagrody nominowanych jest troje innych tenisistów, czyli wspomniana już wcześniej Coco Gauff, ale również Carlos Alcaraz i Novak Djoković. Co bardzo interesujące, nie znalazło się miejsca dla Jannika Sinnera, czyli aktualnego numer jeden rankingu ATP.

Teraz wszystko zależy od głosów fanów. Świątek pokazała, że ze strony sportowej niemal nie ma sobie równych, więc fani tenisa zapewne chętnie zwrócą się w jej stronę. Spore szanse na wygraną ma jednak rodaczka organizatorów, Coco Gauff. Wyniki zostaną ogłoszone 12 lipca o 2:00 polskiego czasu, zegar więc tyka.

Iga Świątek/AFP
Iga Świątek/AFP COREY SIPKIN//AFP
INTERIA.PL

Zobacz także

Sportowym okiem