Reklama

Reklama

Świat tenisa zachwycony akcją Igi Świątek

Iga Świątek, grająca w deblu z Bethanie Mattek-Sands, poległa w 2. rundzie Indian Wells, przegrywając z utytułowaną parą Su-Wei Hsieh/Elize Mertens. Polska tenisistka zachwyciła kibiców jedną z akcji.

Świątek oraz Mattek-Sands były blisko sprawienia niespodzianki. To one wygrały pierwszego seta aż 6:1, a w drugim prowadziły już 4:1. Tajwanka i Belgijka zaliczyły jednak wspaniały "comeback".

W drugim secie rywalki polsko-amerykańskiej pary wygrały pięć kolejnych gemów, doprowadzając do tie-breaka. W nim, po bardzo emocjonującej walce, Hsieh i Mertens wygrały 10:8.

Iga Świątek z efektowną akcją w turnieju deblowym

Po meczu sporo mówiło się o jednej z akcji, a w roli głównej wystąpiła Iga Świątek. Polka w tie-breaku przeprowadziła rewelacyjną wymianę.

Nasza zawodniczka kilkukrotnie była w sporych opałach, lecz za każdym razem potrafiła przebić piłkę na drugą stronę siatki, trafiając w kort. To w końcu nie udało się przeciwniczce i punkt powędrował do duetu Świątek/Mattek-Sands.

Wideo z akcji w mediach społecznościowych opublikowało oficjalne konto WTA. "Oglądałem to na żywo z szatni" - skomentował słynny Andy Murray, dodając emotikonę serca.

Reklama

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje