Reklama

Reklama

Sensacyjna porażka Igi Świątek? Rywalka Polki ma już plan

Holenderka Lesley Pattinama Kerkhove, która w czwartek zmierzy się w drugiej rundzie Wimbledonu z Igą Świątek, ma plan na to, jak przeciwstawić się Polce. Zauważyła także, że w przeciwieństwie do liderki rankingu WTA najlepiej radzi sobie na trawie, w czym upatruje swoich szans na sprawienie ogromnej sensacji.

Lesley Pattinama Kerkhove to jedna z tych zawodniczek, które w tegorocznej edycji Wimbledonu mogą mówić o największym szczęściu. Holenderka poległa bowiem w kwalifikacjach i była już poza główną drabinką. Los się jednak do niej uśmiechnął.

30-latka skorzystała na kontuzji Danki Kovinić, która musiała wycofać się z Wimbledonu z powodu bólu pleców i w I rundzie pokonała  Sonay Kartal. Dzięki temu w swoim drugim meczu na londyński kortach będzie miała okazję zmierzyć się z liderką rankingu WTA - Igą Świątek.

Reklama

Polka przywitała się z angielską publicznością, ogrywając Chorwatkę Janę Fett 6:0, 6:3. Było to jej 36. zwycięstwo z rzędu. Żadna tenisistka w XXI wieku nie mogła pochwalić się tak wybitną passę.

Wimbledon 2022. Lesley Pattinama Kerkhove przed meczem z Igą Świątek

Wiele wskazuje na to, że Iga Świątek zanotuje kolejną wygraną, lecz Lesley Pattinama Kerkhove zapowiedziała, że ma już plan, którym chce przeciwstawić się Polce.

- Iga już od dawna jest niepokonana, więc czeka mnie bardzo trudne zadanie. Zamierzam być jednak bardzo otwarta i zobaczymy, jak daleko mogę dojść. Będę musiała grać bardzo ofensywnie - powiedziała Pattinama Kerkhove cytowana przez portal Rtlnieuws.nl.

Holenderka podkreśliła także pewien detal, który może działać na jej korzyść.

- Nie mam nic do stracenia. Uważam, że trawa to najmniej optymalna nawierzchnia w przypadku Igi, za to moja ulubiona - stwierdziła. Zaznaczyła przy tym, że fakt, iż wpadła w drabince na Igę Świątek zaskoczył ją. O wszystkim dowiedziała się bowiem dopiero po zwycięstwie w I rundzie.

Wimbledon 2022. Gdzie oglądać w telewizji i w sieci?

Mecze 135. edycji Wimbledonu, między innymi z udziałem Igi Świątek oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.

Polsat Box Go Sport - pakiet w Polsatboxgo.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL