Reklama

Reklama

Sandra Zaniewska ocenia mecz z Cornet. Wszyscy czekali na porażkę Świątek?

Sandra Zaniewska i Alize Cornet współpracowały ze sobą przez prawie półtora roku. Ten czas wystarczył, by trenerka dobrze poznała francuską tenisistkę i wiedziała, że jest ona w stanie skutecznie stawić czoła Idze Świątek. W rozmowie z Polsatem Sport Zaniewska zasugerowała, że być może liderka rankingu WTA wyciągnie po tej porażce odpowiednie wnioski. "Wszyscy czekali, kiedy Iga zostanie w końcu pokonana" - nie zostawiła złudzeń.

To koniec fantastycznej serii 37. zwycięstw z rzędu. Iga Świątek w trzeciej rundzie Wimbledonu musiała uznać wyższość Alize Cornet. Francuzka wygrała w dwóch setach (6:4, 6:2) i zapewniła sobie awans do następnej rundy, a Polka żegna się z Londynem. Teraz będzie mogła odpocząć i skupić się na kolejnych występach na korcie.

Reklama

Tymczasem kibice i eksperci rozpoczęli pierwsze analizy meczu Świątek - Cornet. Zastanawiają się, co zadecydowało o tym, że Iga zeszła z kortu z porażką na koncie. I mają pierwsze przypuszczenia. Głos m.in. w tej sprawie zabrała była trenerka Alize, Sandra Zaniewska.

Pierwszy wywiad Świątek po porażce. Powiedziała o tym głośno przed kamerą

Sandra Zaniewska o porażce Igi Świątek: "Jednak lepiej zagrać turniej na trawie przed"

Zaniewska zasugerowała, że zanim Świątek przyjechała na Wimbledon, powinna była niekoniecznie zrobić sobie przerwę, a jednak zagrać jakieś zawody na trawie. "Iga miała tak niesamowity czas, nie przegrywała żadnego meczu. To jest normalne, że przegrała, bo wszyscy zawodnicy przegrywają prędzej czy później. Może ona wyciągnie wnioski na przyszły rok, że jednak lepiej zagrać turniej na trawie przed, żeby mieć ogranie na tej nawierzchni. Myślę, że możemy czekać na kolejną serię meczów, które Iga może wygrać" - stwierdziła.

Dodała, że wygrana Alize Cornet niekoniecznie jest dla niej niespodzianką. Gdzieś po głowie chodziła jej myśl, że była podopieczna może ograć Polkę.

Iga Świątek po odpadnięciu z Wimbledonu: Pomyliłam się jeśli chodzi o taktykę

Wimbledon 2022. Gdzie oglądać w telewizji i w internecie?

Mecze 135. edycji Wimbledonu oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL