Reklama

Reklama

Rywalka odgraża się Idze Świątek. "Może do tego dojść na Wimbledonie"

Alize Cornet, z którą Iga Świątek zmierzy się z trzeciej rundzie Wimbledonu, nie zamierza składać broni przed starciem z liderką rankingu WTA. - Ktoś w końcu będzie musiał ją pokonać. Jeśli jest nawierzchnia, na którą można ją zaskoczyć, to jest to chyba trawa - przyznała Francuzka.

W drugiej rundzie Wimbledonu Alize Cornet pewnie pokonała 6:3, 6:3 Amerykankę Claire Liu i mogła już spokojnie czekać na mecz Igi Świątek z Lesley Pattinamą Kerkhove, który miał wyłonić jej kolejną rywalkę.

Polka nie sprawiła niespodzianki i wygrywając swój 37. mecz z rzędu pokonała Holenderkę.

Alize Cornet ma nadzieję na to, że to właśnie ona zostanie pogromczynią Igi Świątek, którą w myśl zasady "bij mistrza" chcą ograć teraz wszystkie tenisistki.

Wimbledon 2022. Alize Cornet chce przerwać passę Igi Świątek

Ktoś w końcu będzie musiał ją pokonać. Będę się dobrze bawić na dużym korcie. Nie mam nic do stracenia i czasami w takich przypadkach zdarzają się niespodzianki - przyznała Alize Cornet cytowana przez portal Lefigaro.fr.

Reklama

- Jeśli jest powierzchnia, na której można zaskoczyć Igę Świątek, jest to chyba trawa. Mam nadzieję, że moje 15-letnie doświadczenie na takich kortach mi pomoże. Jeśli jej passa ma zostać przerwana, może do tego dojść tutaj, na Wimbledonie - dodała.

Alize Cornet doceniła jednak przy tym klasę Igi Świątek, wystawiając jej piękną "laurkę".

- Na boisku prezentuje niesamowitą intensywność. Jest bardzo wysportowana. W sposobie poruszania się przypomina mi trochę Novaka Djokovicia. W swoje uderzenia wkłada dużo siły. Wie, jak wszystko robić. Zachowuje spokój, jest pokorna i wydaje się, że ma wielkie wartości. Jest bardzo piękną ambasadorką kobiecego tenisa - przyznała Francuzka.

Wimbledon 2022. Gdzie oglądać w telewizji i w sieci?

Mecze 135. edycji Wimbledonu, między innymi z udziałem Igi Świątek oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.

Polsat Box Go Sport - pakiet w Polsatboxgo.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL