Reklama

Reklama

Rekordowa pula nagród w Wimbledonie. Miliony czekają na Świątek

W puli nagród rozpoczynającego się w poniedziałek wielkoszlemowego turnieju tenisowego na kortach trawiastych Wimbledonu jest rekordowa kwota 40 350 000 funtów. Triumfatorzy rywalizacji w grze pojedynczej zarobią po 2 mln.

Już w poniedziałek 27 czerwca rozpoczyna się kolejna edycja tenisowego turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu. Impreza budzi wiele pozasportowych emocji, bowiem organizatorzy zdecydowali, że zostanie on rozegrany bez udziału tenisistów z Rosji i Białorusi, co jest efektem inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę. 

Mimo to nie straciła na prestiżu, a większość osób z tenisowego środowiska pochwala tę odważna decyzję. Temat jednak powoli przycichł, bo na pierwszy plan wysuwa się sportowa rywalizacja... i pieniądze. Pula nagród w tym roku będzie bowiem rekordowo wysoka.

Reklama

Czytaj także: Iga Świątek sama pozbawiła się atutów?

Jedną z głównych faworytek to wygrania całej imprezy jest Iga Świątek, która jest niepokonana od 35 spotkań. Polscy fani liczą, że to właśnie ona zgarnie 2 miliony funtów. Oprócz niej jeszcze szóstka "Biało-Czerwonych" powalczy o nagrody. Wśród kobiet zobaczymy również Magdę Linette, Magdalenę Fręch, Mają Chwalińską i Katarzynę Kawę, natomiast u mężczyzn obok Hubera Hurkacza wystąpi Kamil Majchrzak. I mamy nadzieję, że ich konta również zasilą pokaźne kwoty.

Nagrody finansowe dla uczestników Wimbledonu 2022 (kwoty w funtach):Gra pojedyncza:

1. runda -       50 tys.

2. runda -       78 tys.

3. runda -      120 tys.

1/8 finału -    190 tys.

ćwierćfinał -   310 tys.

półfinał -      535 tys.

2. miejsce -    1,05 mln

zwycięstwo -    2 mln  

Debel:

1. runda -       12,5 tys.

2. runda -       20 tys.

1/8 finału -     33 tys.

ćwierćfinał -    67 tys.

półfinał -      135 tys.2. miejsce -    270 tys.

zwycięstwo -    540 tys.

Mecze 135. edycji Wimbledonu, między innymi z udziałem Igi Świątek i Huberta Hurkacza, oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.

Polsat Box Go Sport - pakiet w Polsatboxgo.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL