Reklama

Reklama

Psycholog Igi Świątek apeluje do kibiców Polki. Tego nie powinni robić!

Tenis to jeden z tych sportów, w których całkowita koncentracja zawodnika lub zawodniczki jest szczególnie ważna, a wszelkie zamieszanie na trybunach może sprawić, że uczestnik meczu "położy" jakąś ważną akcję. Świetnie wie o tym zarówno Iga Świątek, jak i jej psycholog, Daria Abramowicz, która postanowiła przygotować swoistą instrukcję dla kibiców na temat tego, jako powinien zachowywać się siedzący przy korcie kibic.

Iga Świątek kontynuuje świetną serię zwycięstw - ma już na swoim koncie 26 kolejnych triumfów i niezłe widoki na to, by wygrać kolejny w ostatnim czasie turniej WTA. W piątek Polka pokonała 7:6 (7-2), 6:0 Kanadyjkę Biancę Andreescu i awansowała do półfinału zmagań w Rzymie. Jej kolejną przeciwniczką będzie Aryna Sabalenka, z którą zmierzy się już w sobotę.

Warszawianka do kolejnych zwycięstw dochodzi przy mocnym wsparciu z trybun na Foro Italico - wśród fanów pojawia się w końcu również trochę przybyszów z Polski, którzy ściskają kciuki za swoją reprezentantkę. Muszą oni jednak pamiętać o tym, by nie rozpraszać ani swojej ulubienicy, ani jej rywalki - tak, aby wszystko odbywało się spokojnie, sprawiedliwie i w duchu fair play.

Reklama

Swoisty poradnik w tej kwestii postanowiła przygotować bardzo ważna członkini sztabu Świątek - Daria Abramowicz. Psycholog tenisistki we wpisie na Twitterze podziękowała fanom za wsparcie, ale i poprosiła o kilka konkretnych rzeczy.

Jak kibicować Idze Świątek? Daria Abramowicz przekazuje parę wskazówek

"Jeśli macie Państwo ze sobą flagi, prosimy o to, aby nie machać nimi w trakcie akcji oraz w przerwach między punktami, zwłaszcza jeśli siedzicie za linią końcową" - napisała m.in. Abramowicz w całym wątku wskazując, że podobne zachowanie dekoncentruje uczestniczki spotkania.

"Prosimy też o to, abyście dopingując Igę nie 'coachowali' jej" - dodała, jako przykład podając kilka okrzyków w stylu "Tak właśnie graj." itp. "To zadania trenerów i reszty sztabu szkoleniowego" - podkreśliła psycholog.

Daria Abramowicz zwróciła także uwagę, że zabronione jest przemieszczanie się w obrębie trybun poza momentami zmian, a więc poza sytuacjami, gdy obie tenisistki siedzą przez moment na ławkach.

"Bardzo rozpraszające jest zwłaszcza przemieszczanie się w trakcie wymian i między punktami. Specyfika tego sportu" - napisała.

"Jeszcze raz podkreślam, że ogromnie doceniamy Państwa obecność i doping w każdej sytuacji, prosimy jednocześnie o kibicowanie z szacunkiem dla Igi i przeciwniczek, z którymi rywalizuje" - skwitowała.

Iga Świątek walczy w Rzymie. Potem czeka ją Roland Garros

Tymczasem Iga Świątek ma w perspektywie nie tylko końcówkę turnieju w Rzymie, ale i kolejną odsłonę Wielkiego Szlema - 22 maja rozpocznie się kolejna edycja Rolanda Garrosa. Zdaniem różnych zagranicznych mediów Polka jest jedną z niekwestionowanych faworytek tych zmagań.

20-latka to obecnie numer jeden światowego rankingu WTA - lokatę tę objęła na początku kwietnia po tym, jak dosyć niespodziewanie karierę sportową zakończyła dotychczasowa liderka, Ashleigh Barty.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama