Reklama

Reklama

Przestroga dla Igi Świątek! Zwrócono uwagę na ważny szczegół

Iga Świątek uważana jest za zdecydowaną faworytkę zbliżającego się wielkimi krokami Wimbledonu. Martyn Herman z agencji "Reuters" zauważył jednak, że szanse Polki na sukces mogą być oceniane zdecydowanie zbyt wysoko.

Na temat wyczynów 21-latki w obecnym sezonie napisano i powiedziano już wiele. Wciąż trwająca seria 35 zwycięstw, sześć wygranych turniejów WTA (w tym wielkoszlemowy Roland Garros) i pozycja zdecydowanej liderki światowego rankingu sprawiają, że Świątek niemal "z automatu" daje się największe szanse na triumf w Wimbledonie. Według dziennikarza na sprawę trzeba jednak spojrzeć zdecydowanie bardziej ostrożnie.

Iga Świątek nie jest zdecydowaną faworytką? Ekspert przestrzega

Jak zauważył, w seniorskiej karierze Polka nigdy dotąd nie wygrała turnieju na kortach trawiastych. Co więcej, nigdy nie grała nawet w finale takiej imprezy, a dodatkowo taką nawierzchnię sama ocenia jako "zdradliwą". Z drugiej strony - nasza gwiazda jest triumfatorką juniorskiej edycji Wimbledonu, toteż mimo wszystko powinna być odpowiednio przygotowana do wyzwania.

Reklama

Zagrożeniem dla Świątek może być również trudne losowanie. Naturalnie - jest rozstawiona z "jedynką", lecz w drabince czekać na nią może bardzo szybko pojedynek z kilkoma bardzo mocnymi tenisistkami, przede wszystkim - Sereną Williams, ale i Angelique Kerber

- Iga będzie musiała dać z siebie wszystko, jeśli chce być lepsza od Agnieszki Radwańskiej z 2012 roku, która grała w finale - podsumowano.

Iga Świątek i Hubert Hurkacz w Polsacie

Mecze 135. edycji Wimbledonu, między innymi z udziałem Igi Świątek i Huberta Hurkacza, oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.

Polsat Box Go Sport - pakiet w Polsatboxgo.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL