Pierwszy taki set od miesiąca. Problemy Igi Świątek w Wimbledonie

W meczu drugiej rundy Wimbledonu Iga Świątek przegrała seta z kwalifikantką Lesley Pattinamą Kerkhove. To pierwszy set stracony przez Polkę od miesiąca.

Iga Świątek bardzo dobrze prezentowała się w Paryżu. Powtórzyła sukces z 2020 roku i wygrała Rolanda Garrosa.

W całym turnieju straciła tylko seta. Stało się to dokładnie miesiąc temu. 30 maja, w meczu czwartej rundy, przeciwko Qinwen Zheng. Chinka wygrała pierwszą partię 7:6 (7-5). Dwa kolejne sety padły łupem Świątek.

Polka pewnie wygrywała też kolejne spotkania, łącznie z finałem przeciwko Coco Gauff, w którym triumfowała 6:1, 6:3.

Po miesiącu straciła seta

Później Świątek zrobiła sobie dłuższą przerwę. Przed Wimbledonem nie grała w żadnym turnieju na trawie. Wróciła dopiero na londyński szlem.

W pierwszej rundzie tego turnieju Polka pokonała Janę Fett 6:0, 6:3. W drugiej rundzie więcej problemów sprawiła jej Lesley Pattinamą Kerkhove. Holenderka przegrała pierwszego seta 4:6, ale w drugim wygrała 6:4. Jest więc pierwszą zawodniczką od miesiąca, która wygrała seta ze Światek.

Ostatecznie awans wywalczyła Polka. W decydującej partii zwyciężyła 6:3.

Wimbledon 2022. Gdzie oglądać mecze Igi Świątek w telewizji i internecie?

Mecze 135. edycji Wimbledonu, między innymi z udziałem Igi Świątek, oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6.

Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.