Reklama

Reklama

Nadal rozpływa się nad Igą Świątek. "Jestem szczęśliwy po jej sukcesach"

Iga Świątek bije rekordy! Pokonując Wiktorię Azarenkę odniosła 25. zwycięstwo z rzędu, co nie udało się nikomu od czasów legendarnej Sereny Williams w 2014 r. Nic dziwnego, że nad grą Polki rozpływa się sam Rafa Nadal, który jest idolem Igi.

Od wczoraj (czwartek) Iga Świątek znów jest na ustach całego świata. Polka odprawiła Białorusinkę Wiktorię Azarenkę 6-4, 6-1 i awansowała do ćwierćfinału turnieju rangi WTA 1000 Rome Open.

Rafa Nadal komplementuje Igę Świątek

Jej wyczyny nie umknęły uwadze Rafaela Nadala. Hiszpan jest idolem naszej tenisistki. W maju ubiegłego roku Świątek miała okazję potrenować z Rafą na korcie w Paryżu. Z kolei dwa tygodnie temu Polka udała się do akademii tenisowej Nadala na Majorkę. Mogła tam potrenować i odpocząć. Z Rafą się jednak nie spotkała gdyż ten grał na turnieju w Madrycie.

Reklama

- Iga dokonuje niesamowitych rzeczy. Gra wspaniale i wygrywa każdą imprezę, na jakiej się pojawi. Wydaje mi się, że ma już cztery wygrane turnieje z rzędu - cmoka z zachwytu Rafa Nadal.

Zwrócił uwagę na szczególne osiągnięcie Igi Świątek, jakim było wygranie tzw. Sunshine Double.

Iga Świątek wyjaśniła, dlaczego najbardziej ją inspiruje Nadal

Iga Świątek bardzo często podkreśla, że Nadal inspiruje ją w tenisowym rozwoju. Gdy Iga została zapytana o to, dlaczego najbardziej ceni właśnie Nadala, wskazała na jego prostotę i skromność, których nie zgubił pomimo odnoszenia sukcesów, na czele ze zdobycie 21 tytułów wielkoszlemowych.

 Pierwszym wzorem do naśladowania dla Igi była jednak jej starsza siostra Agata.

- Podkradałam się na jej lekcje tenisa, by coś podglądnąć. Zaczęłam grać dla ojca i dla niej. Gdy podrosłam, Rafa Nadal stał się dla mnie wzorem, punktem odniesienia. Podziwiam jego etykę pracy i to, że sukces w ogóle go nie zmienił. Nadal jest bardzo miłym i skromnym facetem - twierdzi Iga. 

Już dziś (piątek) o godz. 14:30 Iga Świątek zmierzy się w walce o półfinał WTA Rzym z Kanadyjką Biancą Andreescu. Transmisja w Canal+Sport, transmisja akcja po akcji w Interii. 

Czytaj też: Iga Świątek: To mnie uderzyło w grze Andreescu

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy