Reklama

Reklama

Lewandowski inspiracją Igi Świątek. To on pomógł jej dostać się na szczyt

Polska rakieta numer jeden na świecie mimo ogromnych sukcesów nadal twardo stąpa po ziemi. W rozmowie z "Bildem" Świątek zdradziła, że do jej sukcesów przyczynił się kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej, Robert Lewandowski.

Iga Świątek nie ustępuje i od 4 kwietnia nieustannie nosi miano liderki rankingu WTA. Polka wygrała 28 meczów z rzędu i nie zanosi się na to, by miała wkrótce odnotować porażkę. 20-latka wyznała, że swoje sukcesy w sporcie zawdzięcza... Robertowi Lewandowskiemu.

Legenda tenisa chwali Igę Świątek. "Ona jest szefową"

Reklama

Świątek o Lewandowskim: "Jest bardzo silnym wzorem do naśladowania"

Podczas rozmowy z magazynem "Bild" Iga Świątek zdradziła, że jej autorytetem jest bez wątpienia Robert Lewandowski. "Jest synonimem konsekwencji i umiejętności bycia na szczycie przez wiele lat" - przyznała. 20-latka nie kryła podziwu względem kapitana "Biało-Czerwonych". To właśnie on stał się inspiracją tenisistki do walki o czołowe tytuły.

Liderka rankingu WTA ma nadzieję, że tenis dorówna wkrótce piłce nożnej i stanie się równie popularną dyscypliną sportową w Polsce.

Zagraniczne media zachwycone Igą Świątek. "Gra w swojej lidze"

Polska rakieta nie do zatrzymania

Iga Świątek stała się twarzą światowego tenisa. 20-latka swoimi osiągnięciami wyprzedziła inną polską gwiazdę. Wygrana w Rzymie była piątym triumfem z rzędu dla raszynianki w imprezach rangi WTA 1000. Agnieszka Radwańska ma na swoim koncie cztery tego typu wygrane turnieje - dwa w Pekinie, Miami oraz Mortrealu.

"Iga Świątek to znakomita ambasadorka polskiego sportu. Jak Robert Lewandowski"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL