Reklama

Reklama

Kulisy wielkiego biznesu Igi Świątek. Tak zarabia ogromne pieniądze

W wieku niespełna 21 lat Iga Świątek przeszła do historii jako pierwsza Polka z tytułem liderki światowego rankingu. Raszynianka dzięki swoim osiągnięciom musiała nauczyć się działać nie tylko w dziedzinie sportu, ale też biznesu. W obszernym wywiadzie dla magazynu "Forbes" tenisistka opowiedziała o kulisach swojego życia.

O Idze Świątek zrobiło się głośno, gdy niespodziewanie triumfowała w turnieju Rolanda Garrosa w 2020 roku. Już wtedy głośne nazwiska związane ze światem tenisa zauważyły potencjał w młodej zawodniczce i uważnie obserwowały jej poczynania na światowych kortach. 

Polka ponownie dała o sobie znać na początku 2022 roku. W ciągu dwóch pierwszym miesięcy Świątek zaliczyła zaledwie trzy porażki - z Ashleigh Barty w Adelaide, z Danielle Rose Collins w Melbourne i Jeleną Ostapenko w Dubaju, ale w kolejnych miesiącach była niepokonana. Raszynianka zwyciężyła w 37 spotkaniach z rzędu, tym samym bijąc rekord obecnego stulecia. Dopiero podczas Wimbledonu na drodze Świątek stanęła Alize Cornet i pokonała Polkę 6-4, 6-2

Reklama

Rosyjski poseł oskarża rodaka o zdradę! Sypią się gromy. "To głupota"

Iga Świątek zdradza kulisy swojego biznesu

Zwycięska passa Polki sprawiła, że na koncie Świątek pojawiły się miliony. Jak tak młoda zawodniczka radzi sobie z zarządzaniem swojej kariery od strony czysto biznesowej? O tym 21-latka opowiedziała w rozmowie z dziennikarzami "Forbes".

Już od jakiegoś czasu raszynianka na światowych kortach występuje w strojach i dodatkach firm, z którymi podpisała umowy. Młoda tenisistka musiała nauczyć się łączyć przyjemne z pożytecznym.

Świątek przyznała, że pozyskiwanie dużej liczby sponsorów nigdy nie było dla niej najważniejsze. Zdradziła również, jakie motto towarzyszy jej w życiu codziennym: "Tenis jest podstawą wszystkiego. Strona biznesu działa dobrze, gdy strona sportowa jest zrównoważona i stabilna".

Białoruska gwiazda nie zagra w Kanadzie! Nie dostała wizy

W tak młodym wieku na Igę Świątek spadła ogromna odpowiedzialność. Jest nie tylko liderką światowego rankingu. To właśnie dzięki niej wzrosło zainteresowanie tenisem w Polsce, wielu młodych sportowców wzoruje się na nie. Rakieta numer jeden na świecie zdradziła, jak radzi sobie z presją.

Przed Polką starty w Ameryce. Iga Świątek najpierw weźmie udział w Canadian Open, następnie wystartuje w turnieju WTA w Cincinnati. Ostatnim przystankiem będzie Nowy Jork, gdzie Świątek rywalizować będzie w ostatnim wielkoszlemowym turnieju w tym sezonie, US Open.

Klęska Venus Williams. Turniej jeszcze dobrze się nie zaczął...

Reklama

Reklama

Reklama