Reklama

Reklama

Krejcikova "złapała" koronawirusa. Wcześniej trenowała ze Świątek

Do Igi Świątek dotarły złe wieści. Barbora Krejcikova, która jeszcze kilka dni temu trenowała z Polką, wycofała się z rywalizacji deblowej Rolanda Garrosa z powodu koronawirusa.

Barbora Krejcikova broniła trofeum na paryskich kortach, ale w rywalizacji singlistek niespodziewanie odpadła już w 1. rundzie. Miała rywalizować jeszcze w deblu, ale poinformowała o swoim wycofaniu.

- Wczoraj zaczęłam się źle czuć, a dziś rano obudziłam się z gorączką. Zdecydowałam się wykonać test na COVID-19, a on okazał się pozytywny. Jestem smutna, że nie będę mogła bronić tytułu w deblu, ale cieszę się, że nie jestem już kontuzjowana - napisała w środowy wieczór na Instagramie czeska zawodniczka.

To oznacza, że Krejcikova nie obroni tytułu także w deblu, choć przed rokiem okazała się najlepsza w obu rywalizacjach.

Reklama

Iga Świątek trenowała z Barborą Krejcikovą

Pozytywny wynik testu na covid Czeszki jest niepokojący także dla Igi Świątek. Obie tenisistki jeszcze 21 maja wspólnie trenowały. Na razie Polka nie zgłaszała jednak żadnych objawów choroby.

Świątek, mająca na koncie passę 29 wygranych z rzędu, już w czwartek ma zagrać w 2. rundzie Rolanda Garrosa z Alison Riske. Tego samego dnia swoje spotkanie 2. rundy w Paryżu rozegra Hubert Hurkacz.

Reklama

Reklama

Reklama