Reklama

Reklama

Koszmarna wróżba, a teraz to! Niezwykłe słowa o Idze Świątek

Była gwiazda tenisa, a obecnie ekspertka Eurosportu Barbara Schett jest pod wrażeniem nie tylko tego, co Iga Świątek robi na korcie, lecz także poza nim. Austriaczka pochwaliła Igę Świątek za angażowanie się w wiele ważnych spraw politycznych i społecznych oraz postawę, o którą trudno nawet w męskim tenisie.

W ostatnich dniach było już głośno o Barbarze Schett w kontekście Igi Świątek. 46-latka w swoich spekulacjach wywróżyła bowiem, że Iga Świątek odpadnie z Wimbledonu na poziomie ćwierćfinału, a jej niewiarygodną passę przerwie Bianca Andreescu. Ten scenariusz nie może się już jednak spełnić. Kanadyjka poległa w drugiej rundzie w starciu z Jeleną Rybakiną.

Tym razem Barbara Schett wypowiedziała się o Idze Świątek w zupełnie innym wymiarze. Pochwaliła bowiem jej piękną postawę dotyczącą polityczno-społecznych spraw, które dzieją się na świecie.

Reklama

Jedną z nich jest wojna na Ukrainie. Nasza tenisistka od czasu ataku Rosji już kilkukrotnie udzielała w swoich wypowiedziach wsparcia naszym wschodnim sąsiadom, lecz na samych słowach się nie skończyło. Iga Świątek nie tylko występuje z przypiętą do czapki wstążeczką w barwach flagi Ukrainy, ale przede wszystkim zdecydowała się zorganizować charytatywny mecz. Dochód z imprezy (podczas której rozegra między innymi jednego seta w singlu z Agnieszką Radwańską) zostanie przekazany "na wsparcie dzieci i nastolatków dotkniętych wojną w Ukrainie".

Wyróżnione w wypowiedzi Barbary Schett zostały także między innymi Coco Gauff oraz Naomi Osaka.

Do sprawy częstych komentarzy Igi Świątek w ważnych dla świata tematach wypowiedział się po Rolandzie Garrosie jej ojciec - Tomasz Świątek.

- Postawa Igi to nie tylko moja zasługa. Nad jaj ukształtowaniem pracuje rzesza ludzi. Sama ma dużą inteligencję, jest oczytana i potrafi wyciągać wnioski. To jej pomaga - przyznał wówczas.

Wimbledon 2022. Gdzie oglądać w telewizji i w sieci?

Mecze 135. edycji Wimbledonu, między innymi z udziałem Igi Świątek oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.

Polsat Box Go Sport - pakiet w Polsatboxgo.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL