Reklama

Reklama

"Kłopot bogactwa" Świątek! Polka będzie musiała wybierać?

Iga Świątek po zwycięskim dla siebie US Open notuje aktualnie krótką przerwę od startów. Kolejny raz na korcie pojawi się na pocżątku października, podczas turnieju WTA w Ostrawie. Została także zgłoszona do imprezy w San Diego, która rusza niedługo później. Te występy mają być dla niej przetarciem przed WTA Finals. Możliwe jednak, że plany liderki rankingu ulegną zmianie. Wszystko z powodu poczynań organizatorów zmagań w Guadalajarze, którzy chcą ją sprowadzić do siebie.

Iga Świątek już od dawna pewna jest występu w WTA Finals, imprezie, która tradycyjnie wieńczy sezon. W tym roku odbędzie się ona w Stanach Zjednoczonych (Fort Worth) w dniach 31 października - 7 listopada. Sygnalizowano, że w ramach przygotowania do tego turnieju zaliczy dwa starty. Po tym, jak ogłoszono, że została zgłoszona do imprez w Ostrawie i San Diego wydawało się, że jej kalendarz na ostatnie tygodnie roku jest już znany.

Świątek może zmienić plany? Organizatorzy kuszą

Wszystko zmieniło się jednak po informacjach, napływających od organizatorów turnieju w Guadalajarze. Jego obsada będzie piekielnie mocna - z grona zawodniczek czołowej "10" rankingu WTA na liście zgłoszeń brakuje aktualnie tylko Świątek i Ons Jabeur, czyli pierwszej i drugiej rakiety świata. Włodarze chcą zapełnić tę lukę - przekazali, że zabiegają o przyjazd Polki. Jeżeli zdecyduje się ona na start, będzie zmuszona dokonać wyboru i skreślić jedną z wcześniej awizowanych imprez ze swojego harmonogramu.

Reklama

Turniej w Guadalajarze odbędzie się w dniach 17-23 października. Teoretycznie - nie pokrywa się terminem z planowanymi już startami (impreza w San Diego kończy się dzień wcześniej), lecz perspektywa, w której Świątek pozostaje w "turniejowej grze" przez nawet 20 kolejnych dni (gdyby w każdym z turniejów docierała do finałów) wydaje się niezwykle mało prawdopodobna. Kłóci się też z przytaczanymi już informacjami o dwóch startach przed Finals.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL