Keys nagle przemówiła ws. Świątek przed półfinałem. To ma być sekretem Polki
Iga Świątek w nocy z wtorku na środę według czasu środkowoeuropejskiego odniosła kolejne pewne zwycięstwo na Australian Open 2025 i pokonała Amerykankę Emmę Navarro w ciągu dwóch setów. Teraz przed reprezentantką Polski spotkanie z kolejną przedstawicielką USA - Madison Keys. Ta zdaje sobie sprawę z wyzwania, jakie stanęło przed nią w związku z potyczką z drugą rakietą świata i wprost wskazuje to, co jest sekretem kolejnych sukcesów raszynianki. Tenisistka z Illinois wróciła też myślami do swojego jedynego dotychczasowego triumfu nad Świątek.

Iga Świątek jest w wybitnej wręcz formie - do 22 stycznia reprezentantka Polski odnotowała już pięć triumfów na Australian Open 2025 i ograła kolejno Katerinę Siniakovą, Rebeccę Sramkovą, Emmę Raducanu, Evę Lys oraz Emmę Navarro.
Podczas tych zmagań Świątek nie straciła ani jednego seta i oddała oponentkom zaledwie 14 gemów. Teraz ma przed sobą kolejne wyzwanie - półfinał AO, który osiągnęła po raz drugi w karierze. Raszynianka zna już przy tym swoją kolejną przeciwniczkę.
Będzie nią Madison Keys, która w ćwierćfinale - nie bez pewnych trudności - wygrała z Ukrainką Eliną Switoliną. Po swoim triumfie Amerykanka podczas konferencji prasowej powiedziała kilka istotnych słów pod adresem numeru dwa światowego rankingu.
Australian Open. Keys wymieniła największe zalety Świątek. "Jej sposób poruszania jest niesamowity"
"Świetnie serwuje, ma solidny return i niesamowicie dobrze się porusza" - stwierdziła Keys, cytowana m.in. w tekście Fernando Murciego z portalu "Punto de Break". "Najważniejszą rzeczą, która utrudnia grę przeciwko niej, jest jej sposób poruszania. Jeśli nieznacznie stracisz pozycję, nie będziesz mieć czasu na jej odzyskanie" - podkreśliła.
Zawodniczka z Stanów Zjednoczonych powróciła również myślami do swojego jedynego zwycięstwa nad Igą Świątek, które miało miejsce w Cincinnati sierpniu 2022 roku. "Gdy ją wtedy pokonałam, to stało się tak dlatego, że kocham te korty, dorastałam na nich" - orzekła tenisistka.
"To był jeden z tych dni, kiedy piłka była grana bardzo szybko, więc mogłam iść naprzód i być bardziej konsekwentną w grze oraz poruszać się bez większej presji. W pozostałych przypadkach kiedy grałam przeciwko niej wszystko działo się na wolniejszych kortach, więc była w stanie odzyskiwać każdą piłkę" - skwitowała.
Australian Open 2025. Kiedy mecz Keys - Świątek?
Starcie Madison Keys i Igi Świątek odbędzie się w czwartek zaraz po drugiej półfinałowej potyczce między Aryną Sabalenką i Paulą Badosą. Mecz z udziałem reprezentantki Polski powinien rozpocząć się po godz. 11.00.











