Reklama

Reklama

Jelena Wiesnina wbija szpilę Idze Świątek. "Szarapowa mogłaby ją zmiażdżyć"

Jelena Wiesnina najpierw tonęła w zachwytach nad Igą Świątek, a następnie... wbiła jej szpilę. Stwierdziła, że gdyby doszło do pojedynku Polki z Marią Szarapową, Rosjanka "mogłaby ją zmiażdżyć mocą". Jednak takiego starcia nie będzie, a 21-letnia raszynianka "zasłużenie jest liderką kobiecego rankingu".

Po triumfie we French Open Iga Świątek zrobiła sobie przerwę od kortu. Wróciła do Polski i... rzuciła się w wir domowych obowiązków. "Rozsadza mnie energia. Mam wrażenie, że moje ciało jest tak przyzwyczajone do zajęć, że ponieważ dwa dni już nie trenowałam, to wczoraj zdążyłam posprzątać pół domu" - opowiadała na spotkaniu z dziennikarzami.

By całkiem się zregenerować i jak najlepiej przygotować się do Wimbledonu, tenisistka zrezygnowała ze startu w turnieju w Berlinie. A następnie rozpoczęła treningi na trawie. Właśnie na tej powierzchni zagra niebawem w Anglii. Zawody rozpoczną się 27 czerwca i potrwają do 10 lipca. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

Reklama

Tymczasem o Idze i jej formie dyskutują nie tylko kibice i eksperci, ale także inne tenisistki. Głos w sprawie Świątek zabrała Rosjanka, Jelena Wiesnina.

To było kluczowe dla kariery Świątek. Ojciec tenisistki zdradził szczegóły

Jelena Wiesnina porównuje Szarapową do Świątek. "Mogłaby ją zmiażdżyć mocą"

Złota medalistka igrzysk olimpijskich z Rio de Janeiro, mistrzyni w grze podwójnej i grze mieszanej oraz była liderka deblowego rankingu tenisistek pokusiła się o ocenę możliwości i osiągnięć Igi Świątek. W rozmowie z RIA Novosti Sport rozpoczęła od zachwytów nad Polką. Oceniła, że ta "z czystą głową oddaje się tenisowi".

Po pełnej entuzjazmu opinii... wbiła szpilę Idze. Stwierdziła, że co prawda w tym momencie nie ma tenisistki, która mogłaby zagrozić Świątek, lecz jest ktoś, kto - jeśli miałby taką możliwość - prawdopodobnie przerwałby fenomenalną zwycięską passę Polki. Chodzi o Marię Szarapową. Rosyjska tenisistka zakończyła karierę w lutym 2020 roku, lecz zdaniem Jeleny mogłaby "zmiażdżyć" 21-letnią sportsmenkę.

Iga Świątek następczynią Sereny Williams? Polka faworytką do wygrania Wimbledonu

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL