Reklama

Reklama

Iga Świątek zobaczyła wielką gwiazdę. Co wtedy zrobiła?

Iga Świątek, która jest numerem jeden kobiecego tenisa, przyznała, że gdy zobaczyła Serenę Williams, 23-krotną zwyciężczynie turniejów wielkoszlemowych, to była zbyt nieśmiała, by do nie podejść. W poniedziałek zaczyna się Wimbledon, w którym wystąpią obie te tenisistki. Transmisje na portowych antenach Polsatu, a tekstowe w Interii.

21-letnia Polka to najlepsza zawodniczka w tym roku. Jest niepokonana od połowy lutego, a w tym czasie wygrała sześć turniejów z rzędu, w tym wielkoszlemowy Roland Garros (już po raz drugi), zaliczając serię 35 kolejnych meczowych zwycięstw. Najdłuższą w XXI wieku, bijąc osiągnięcie Sereny (34).

Mimo to, gdy zobaczyła trenującą Amerykankę, to nie miała śmiałości, aby do niej podejść.

Tenis. Iga Świątek o Serenie Williams

"Kiedy ją zobaczyłam, byłam przytłoczona. Czuję wciąż, że jestem nowa w rozgrywkach WTA i nie wiedziałam, jak się odpowiednio zachować. Chciałam ją poznać, ale widziałam, że ma tylu ludzi obok siebie, a ja nie znam jej zespołu" - tłumaczyła Świątek.

Reklama

"To było dosyć dziwne. Przypomniałam sobie, jak kilka lat wcześniej byłam zbyt nieśmiała, aby się z kimś przywitać. Czuję jednak, że same oglądanie jej w pobliżu siebie jest wspaniałe, bo to taka legenda" - dodała.

Wimbledon 2022. Transmisje na kanałach Polsatu

Mecze 135. edycji Wimbledonu, między innymi z udziałem Igi Świątek i Huberta Hurkacza, oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6.

Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.

Reklama

Reklama

Reklama