Reklama

Reklama

Iga Świątek zirytowana, zwróciła uwagę sędziemu. Wideo wyciekło do sieci

Iga Świątek jest w doskonałej formie i z dużą przewagą prowadzi w rankingu WTA. Rywalkom trudno znaleźć i wykorzystać jej słabe punkty. Lecz jest coś, na co przeciwniczki wpływu nie mają, a co mocno przeszkadza tenisistce. Sprawa wyszła na jaw niedawno, na Wimbledonie, a do sieci trafiło znaczące wideo.

Iga Świątek oraz jej sztab nie ukrywają, jak dużą rolę w przygotowaniu do meczów odgrywają sprawy nie tylko typowo fizyczne, ale i mentalne. To dlatego liderka rankingu WTA na stałe współpracuje z osobistą psycholog. Daria Abramowicz - obok Tomasza Wiktorowskiego i Macieja Ryszczuka - stanowi ważną część zespołu tenisistki.

Praca obu pań przynosi wymierne korzyści. Przyczyniła się do doskonałej formy Igi i ustanowienia przez nią rekordu 37 zwycięstw z rzędu. Spore znaczenie ma m.in. nastawienie oraz umiejętność całkowitego skupienia się na obowiązkach oraz grze. O tym, jak kluczowa jest to sprawa, można było przekonać się teraz, podczas trwania Wimbledonu.

Reklama

Kibice mają już dość, awantura po komunikacie Wimbledonu. W tle Iga Świątek

Iga Świątek zdekoncentrowana zachowaniem kibiców na Wimbledonie. "To mnie rozprasza"

Po sieci krąży filmik, na którym widać, jak w krótkiej przerwie wimbledonowego meczu przeciwko Lesley Pattinama Kerkhove Świątek poprosiła sędziego, by... uspokoił rozentuzjazmowanych kibiców. W tenisie kultura kibicowania jest nieco inna niż w siatkówce czy piłce nożnej. Fani zasiadający na trybunach muszą raczej zachować spokój, by nie rozproszyć graczy.

Igę zirytowały zbyt głośne okrzyki z trybun. Przez nie nie mogła całkowicie skupić się na meczu. "To mnie rozprasza" - przekazała sędziemu. Sprawa była poważna. Wszak właśnie w tamtym momencie ważyły się losy Igi i Lesley. Rozgrywały trzeciego seta, którego wynik decydował o awansie do dalszego etapu. Ostatecznie górą była Iga.

Iga Świątek przed wielką szansą! Może wyrównać swój rekord

Wimbledon 2022. Gdzie oglądać w telewizji i w internecie?

Mecze 135. edycji Wimbledonu, między innymi z udziałem Igi Świątek oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.

To ona wyrasta na gwiazdę w polskiej ekipie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL