Reklama

Reklama

Iga Świątek zarobiła więcej, niż gwiazdy męskiego tenisa!

Iga Świątek w sezonie 2022 zarobiła już łącznie w turniejach WTA ponad sześć milionów dolarów. Jak się okazuje, w tym roku daje to pierwsze miejsce na liście, nawet po uwzględnieniu mężczyzn. To o tyle ciekawe, że nagrody w ich imprezach bardzo często są zdecydowanie wyższe, niż w przypadku kobiet.

Polka notuje aktualnie serię 35 zwycięstw z rzędu. Jej ostatnim występem był finał Rolanda Garrosa, w którym rozprawiła się z Cori "Coco" Gauff. Sukces we Francji był jednocześnie jej szóstym wygranym turniejem w sezonie - po Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie i Rzymie.

Iga Świątek przyćmiewa nawet gwiazdy męskiego tenisa

Łącznie w tym roku Świątek zarobiła już dokładnie 6 396 819 dolarów. Wśród kobiet jest to kwota zdecydowanie największa - druga Ashleigh Barty (która nie gra już od paru miesięcy, gdyż zakończyła karierę) może się pochwalić zarobkiem w wysokości 2 289 320 dolarów.

Reklama

Jak się jednak okazuje, 21-letnia zawodniczka z Raszyna zarobiła także więcej, niż jakikolwiek mężczyzna. Wśród nich pierwszy jest Rafael Nadal, który wzbogacił się w 2022 roku o 5 719 877 dolarów. Co ciekawe, w "łącznym" zestawieniu, obejmującym zarówno panie, jak i panów czołową dziesiątkę zamyka zwycięzca niedawnego turnieju ATP w Halle, Hubert Hurkacz (2 396 943).

Iga Świątek rywalizację w Wimbledonie rozpocznie we wtorek, meczem na korcie centralnym. Taki ukłon ze strony organizatorów spotkał się z krytycznym przyjęciem niektórych, dawnych gwiazd tenisa.

Iga Świątek i Hubert Hurkacz w Polsacie

Mecze 135. edycji Wimbledonu, między innymi z udziałem Igi Świątek i Huberta Hurkacza, oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL