Reklama

Reklama

Iga Świątek z większymi szansami na finał? Tak twierdzą Hiszpanie

Iga Świątek jest faworytką czwartkowego półfinału Australian Open według specjalistycznego portalu tenisowego. Jej rywalkę Danielle Collins hiszpańscy eksperci określają jako zawodniczkę "bardzo nieregularną".

Specjalistyczny hiszpański portal tenisowy PuntodeBreak.com postanowił przeanalizować szanse zawodniczek, które awansowały do półfinałów Australian Open. Wśród nich - atuty Igi Świątek. 

Australian Open. Świątek - Collins. Hiszpanie wierzą w Polkę

Polska tenisistka zmierzy się w czwartek z Amerykanką Danielle Collins. I to właśnie 20-letniej Polce redaktorzy z Hiszpanii dają większe szanse na zwycięstwo.  

Redaktorzy portalu zwracają uwagę, że nie jest łatwo formułować przywidywania przy tej konfrontacji, bo obie tenisistki tylko raz miały okazję zmierzyć się ze sobą - w trakcie turnieju w Adelajdzie. W dodatku wówczas Collins skreczowała. "Collins wydaje się być bardziej mentalnie niestabilna" - oceniają eksperci portalu. Wskazują jednak, że to tenis Amerykanki jest lepiej przystosowany do panujących w Australii warunków.  Jako słabszy punkt Świątek na tym turnieju wskazują Hiszpanie także serwis.

Reklama

"Iga lepiej broni, jest szybsza" - podkreślają jednak. Collins wytykają natomiast, że gra falami i jest mało regularna.   

Ostatecznie Hiszpanie uznali, że to Świątek dają 60 procent szans na zwycięstwo. 

Czytaj także:Nick Kyrgios obrażony przez rywala. "Absolutny głupek"

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama