Reklama

Reklama

Iga Świątek z 37. zwycięstwem meczowym z rzędu

Iga Świątek odniosła 37. wygraną meczową z rzędu. Polka śrubuje swój bilans, jest już na 11. miejsce na liście wszech czasów z legendami tenisa Szwajcarką Martiną Hingis i Amerykanką Martiną Navratilovą.

W czwartek 21-tenisistka pokonała po trudnym ponad dwugodzinnym meczu Holenderkę Lesley Kerkhove-Pattinamę 6:4, 4:6, 6:3.

Dzięki temu jej seria kolejnych meczowych zwycięstw przedłużyła się do 37. Trwa ona od połowy lutego, a w tym czasie Świątek wygrała sześć turniejów, w tym wielkoszlemowy Roland Garros.

Tenis. Iga Świątek na 11. miejscu listy wszech czasów

Polka doścignęła na liście wszech czasów Hingis. Szwajcarka w 1997 roku od początku sezonu szła jak burza. Wygrywała mecz za meczem, a zatrzymała się niespodziewanie w finale Rolanda Garrosa, kiedy przegrała z Chorwatką Ivą Majoli. 

Reklama

Taką samą serię ma też Navratilova, ale to dopiero jej piąta w karierze. Amerykanka jest liderką tego zestawienia z 74 kolejnymi zwycięstwami meczowymi w 1984 roku. Natomiast wynik Świątek plasują ją na 11. miejscu tej listy.

W trzeciej rundzie Wimbledonu Polka zagra z Francuzką Alize Cornet.

Wimbledon 2022. Gdzie oglądać mecze Igi Świątek w telewizji i internecie?

Mecze 135. edycji Wimbledonu, między innymi z udziałem Igi Świątek, oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. 

Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL