Reklama

Reklama

Iga Świątek wywołała burzę! Błyskawiczna reakcja na słowa Polki

Iga Świątek wywołała burzę, uderzając w organizatorów US Open ze względu na dobór piłeczek w rywalizacji pań. Słowa Polki poniosły się szerokim echem. Zareagowała na nie między innymi hiszpańska tenisistka Paula Badosa, która poparła liderkę rankingu WTA.

To, jak szybko Iga Świątek odpadła z turnieju w Cincinnati, było niezwykle zaskakujące. Co więcej, Polka nie była jedyną znaną tenisistką, która nie zdołała przejść przez początkowe rundy turnieju. Z drabinką błyskawicznie pożegnała się m.in. druga w rankingu WTA Anett Kontaveit, a także piąta rakieta świata Ons Jabeur.

Reklama

Co warte uwagi, podczas US Open tenisistki używają lżejszych piłeczek niż tenisiści, a zasada ta obowiązuje także w pozostałych turniejach rozgrywanych na amerykańskiej ziemi. Ten fakt w ostrych słowach skrytykowała Iga Świątek, która nie boi się zabierać głosu w sprawach istotnych dla świata tenisa i nie tylko.

Iga Świątek wywołała burzę! Paula Badosa reaguje na słowa Polki

- Prawdopodobnie 15 lat temu kobiety miały kontuzje łokcia, ponieważ piłki były znacznie cięższe, więc zmienili je na bardziej kobiece. Teraz jesteśmy tak dobrze przygotowane fizycznie, że wątpię, iż do takich sytuacji dojdzie - przyznała Polka cytowana przez "Przegląd Sportowy".

W ten sposób Iga Świątek wywołała burzę, bowiem jej słowa obiły się szerokim echem w świecie tenisa. Zareagowała na nie między innymi Paula Badosa, która w stu procentach popiera zdanie polskiej tenisistki. Swoją opinię wyraziła za pośrednictwem mediów społecznościowych. - Zdecydowanie się zgadzam. To warunki bardzo niekorzystne dla zawodniczek i samego widowiska - napisała 24-latka, udostępniając przy tym artykuł z wypowiedziami Igi Świątek.

Sama Polka podkreślała, że przez grę lżejszymi piłkami zawodniczki częściej popełniają błędy i mają większy problem z kontrolowaniem gry. Zaznaczyła jednak także, że koniec końców wszystkie tenisistki rywalizują na równych zasadach.

Reklama

Reklama

Reklama