Reklama

Reklama

Iga Świątek wyrównała własny rekord. To niesamowite, co robi!

Iga Świątek wygrała już 36. mecz w tym sezonie, czym wyrównała swoje osiągniecie z zeszłego roku, a mamy przecież dopiero maj!

Chyba mało kto, łącznie z 20-letnią Polką, spodziewał się, że ten sezon będzie tak wyglądał.

Świątek wygrała już 36 meczów, licząc także Puchar Billie Jean King, czym wyrównała swoje osiągnięcie z całego zeszłego roku. Ten wynik na pewno zostanie jeszcze poprawiony.

Polka notuje fantastyczną serię - 27 kolejnych zwycięstw. Po sobotniej wygranej z Białorusinką Aryną Sabalenką 6:2, 6:1 awansowała na trzecie miejsce w klasyfikacji zwycięstw z rzędu, biorąc pod uwagę tylko XXI wiek. Świątek jest na trzeciej pozycji ex aequo z Sereną Williams.

Reklama

Tenis. Iga Świątek jest ex aequo z Sereną Williams i goni... ją oraz Justine Henin

Amerykanka jest również na czele tego zestawienia z 34 kolejnymi zwycięstwami. Dwa mniej ma Belgijka Justine Henin, tak więc Świątek ma jeszcze kogo gonić.

W niedzielę może samodzielnie uplasować się na trzecim miejscu w klasyfikacji kolejnych wygranych w XXI wieku. Początek finału, w którym zagra albo z Tunezyjką Ons Jabeur, albo z Rosjanką Darią Kasatkiną, o godzinie 13.00. Transmisja w Canal +.

Potem natomiast zwieńczenie sezonu na kortach ziemnych, a więc ulubionych Świątek, Roland Garros. Polka triumfowała w nim dwa lata temu, a był to pierwszy jej wygrany turniej i od razu wielkoszlemowy.

Najdłuższe serie zwycięstw w kobiecym tenisie w XXI wieku:

1. Serena Williams - 34 (2013)

2. Justine Henin - 32 (2007-2008)

3. Serena Williams, Iga Świątek - 27 (2015 i 2022)

4. Wiktoria Azarenka - 26 (2012)

5. Serena Williams - 25 (2013-2014)

6. Justine Henin, Venus Williams - 24 (2005 i 2001-2002)

7. Naomi Osaka - 23 (2020-2021)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy