Reklama

Reklama

Iga Świątek wciąż liderką rankingu WTA

Iga Świątek w opublikowanym w poniedziałek, 27 czerwca notowaniu rankingu WTA niezmiennie jest liderką, z bardzo dużą przewagą nad kolejnymi zawodniczkami.

Nasza reprezentantka we wtorek powróci na kort po bardzo długiej przerwie. Ostatni raz w akcji widzieliśmy ją podczas finału Rolanda Garrosa, w którym pokonała Cori "Coco" Gauff. Niemal miesięczna pauza nie miała większego wpływu na ranking Świątek - jej przewaga wciąż jest ogromna.

Iga Świątek niezmiennie liderką rankingu WTA

21-latka w poniedziałkowym notowaniu prowadzi z dorobkiem 8576 punktów. Druga Ons Jabeur (która awansowała z trzeciej pozycji) ma ich na koncie 4340. Warto odnotować, że to historyczny wyczyn Tunezyjki, która pierwszy raz cieszyć się może z pozycji wiceliderki. Trzecia jest Anett Kontaveit (4306), która zamieniła się z nią miejscami. W czołowej "10" nie doszło do żadnych innych zmian.

Reklama

Co warte odnotowania, Świątek przewodzi w rankingu już 13. tydzień. W klasyfikacji wszech czasów daje to 22. miejsce - ex aequo z Aną Ivanović (Serbia) i Arantxą Sanchez Vicario (Hiszpania). Do czołowej "10" Polce jednak nadal bardzo dużo brakuje. Zamykająca ją Caroline Wozniacki mianem numeru jeden cieszyła się aż przez 71 tygodni.

O jedno miejsce awansowała w rankingu WTA Magda Linette - z 66. na 65. pozycję. W czołowej setce jest także Magdalena Fręch (92. miejsce, bez zmian). 132. pozycję zajmuje Katarzyna Kawa (również bez zmian), zaś 170. - Maja Chwalińska (awans o dwie lokaty).

Iga Świątek i Hubert Hurkacz w Polsacie

Mecze 135. edycji Wimbledonu, między innymi z udziałem Igi Świątek i Huberta Hurkacza, oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.

Zobacz najlepsze zagrania i skróty meczów z Wimbledonu!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL