Reklama

Reklama

Iga Świątek tylko za Sereną, Clijsters i Hingis w tej klasyfikacji!

Iga Świątek zagra w finale turnieju WTA w Rzymie. W drodze do decydującego meczu Polka straciła tylko 17 gemów. W ostatnich 25 latach tylko trzy tenisistki w stolicy Włoch mogły pokusić się skuteczniejszą drogą do finału.

Najmniej gemów straciła Serena Williams w 2013 roku, bo tylko 10.

Z kolei Belgijka Kim Clijesters w 2003 roku, dochodząc do finału w Rzymie, przegrała 13 gemów. Natomiast dwa więcej Szwajcarka Martina Hingis w 1998.

Świątek w obecnym turnieju w drodze do finału straciła tylko 17 gemów, podobnie jak Rumunka Simona Halek cztery lata temu. W sobotę pokonała w półfinale Białorusinkę Arynę Sabalenkę 6:2, 6:1 w godzinę i 18 minut.

Tenis. Iga Świątek z Jabeur albo z Kasatkiną

W niedzielnym finale Polka zagra albo z Tunezyjką Ons Jabuer, albo z Rosjanką Darią Kasatkiną. Rozpocznie się on o 13.00. Transmisja w Canal +.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama