Reklama

Reklama

Iga Świątek: Trofeum zostaje u rodziców. Wciąż się nie wyprowadziłam

Iga Świątek udzieliła wywiadu brytyjskim mediom przed rozpoczęciem turnieju Rolanda Garrosa. Polka będzie bronić tytułu w turnieju zaczynającym się 30 maja.

"Na ścianie wisi zdjęcie Rafaela Nadala, wraz z jedną z podpisanych przez niego koszulek. Tak wygląda zwyczajna sypialnia nastoletniej fanki tenisa. I zwyciężczyni French Open" - zaczyna swój artykuł na temat Igi Świątek angielskie BBC.

Polka już niebawem będzie bronić tytułu Rolanda Garrosa. W zeszłym roku 19-letnia Polka sensacyjnie sięgnęła po trofeum, nie tracąc po drodze ani jednego seta. Co ciekawe, wśród mężczyzn triumfował wówczas Rafael Nadal.

- To trochę przerażające. Ale mam nadzieję, że on tak tego nie odbiera - śmiała się w rozmowie z BBC Sport Iga Świątek, zapytana o funkcjonowanie obok swojego wielkiego idola.

Reklama

Iga Świątek: Wciąż jestem nastolatką

Polka w swoim stylu zachowała trzeźwe spojrzenie na własną sytuację.

- To trochę zabawne, bo wygrałam Wielkiego Szlema i co tydzień startuję w zawodach, a wciąż jestem nastolatką z pokojem w domu swojego taty. Jeszcze się nie wyprowadziłam - mówi Świątek w rozmowie z BBC Sport.

Zaznaczyła też, że zamierza zostawić trofeum w rodzinnym domu.

- Ten kontrast pokazuje, że jesteśmy ludźmi. Moje trofeum prawdopodobnie nadal tam będzie, kiedy się wyprowadzę. To dla niego właściwe miejsce. Pokazuje, ile zrobili moi rodzice, odkąd byłam dzieckiem - zaznacza Iga.

Polka kolejny raz zaznaczyła, że dobrze współpracuje jej się z Darią Abramowicz, psychologiem sportowym. Opowiedziała też o swojej przyjaźni z Naomi Osaką.

- Naomi wysłała mi SMS-a po French Open, aby powiedzieć, że jeśli czegoś potrzebuję, zawsze mogę ją zapytać. Ona to zrozumie, ponieważ też była w takiej sytuacji. Dobrze jest wiedzieć, że masz taką możliwość - skomentowała Świątek.

Iga zareagowała też z humorem na pytanie, czy wolałaby obronić tytuł Rolanda Garrosa, czy wygrać inny turniej Wielkiego Szlema.

- Chciałbym mieć takie problemy - odpowiedziała ze śmiechem 19-latka.

WG

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama