Reklama

Reklama

Iga Świątek sama pozbawiła się kilku atutów? "To odbiera niezwykłości"

Wielkimi krokami zbliża się kolejny wielkoszlemowy turniej tenisowy, czyli Wimbledon. Główną faworytką do triumfu jest Iga Świątek, ale legendarna Chris Evert zauważa, że Polka sama wytrąciła sobie trochę atutów z ręki.

Iga Świątek jest niepokonana od 35 spotkań i właściwie w tym sezonie, od kiedy niespodziewane zakończenie kariery ogłosiła Ashleigh Barty, nie ma nikogo, kto mógłby jej zagrozić. Dziennikarze i kibice wręcz prześcigają się w wymyślaniu określeń mających podkreślić dominację tenisistki z Raszyna i liczą kolejne rekordy, które bije.

Jednak przed Wimbledonem zaczął pojawiać się lekki niepokój, bo Świątek nie rozegrała ani jednego turnieju na kortach trawiastych i może mieć przez to problemy w rywalizacji, która rozpoczyna się już 27 czerwca. Takiego zdania jest również legendarna Chris Evert, sugerująca, że przez to Polka sama wytrąciła sobie z ręki trochę atutów.

Reklama

- Zdecydowanie Iga jest faworytką. Jednak kiedy nie grasz turniejów na trawie przed Wimbledonem, tak naprawdę nie masz czasu przywyknąć do jej specyfiki. I moim zdaniem to odbiera jej trochę niezwykłości, dominacji. Dlatego nie powiedziałabym, że będzie dominatorką - oceniła Evert w rozmowie z ESPN. 

Wydaje się jednak, że z pomocą Polce przyszło... dobre losowanie. W pierwszej rundzie Świątek zmierzy się bowiem z 254. tenisistką rankingu WTA, a po analizie drabinki można ocenić, że nasza tenisistka ma właściwie "autostradę" do półfinału. Wszystkie najgroźniejsze rywalki są bowiem w drugiej połówce, a Świątek może spokojnie przyzwyczajać się do gry na trawie.

Czytaj także: Dobre losowanie Świątek, wielkie rywalki dopiero w półfinale

Mecze 135. edycji Wimbledonu, między innymi z udziałem Igi Świątek i Huberta Hurkacza, oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.

Polsat Box Go Sport - pakiet w Polsatboxgo.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL