Reklama

Reklama

Iga Świątek rozstała się ze swoim trenerem

Piotr Sierzputowski nie jest już trenerem Igi Świątek. Dochodzi do zmiany w sztabie szkoleniowym naszej najlepszej tenisistki. Iga Świątek poinformowała dziś o tym w mediach społecznościowych.

Iga Świątek rozstaje się z trenerem Sierzputowskim po pięciu latach wspólnej pracy.

Świątek i Sierzputowski już nie pracują razem

"Okres przygotowawczy trwa i jestem w pełnej pracy, ale dziś przychodzę do was z ważną informacją. Po ponad 5 latach zdecydowałam się zakończyć współpracę z trenerem Piotrem Sierzputowskim" - poinformowała Świątek.

"Ta zmiana nie jest łatwa i decyzja też nie była. (...) Dojrzałam do tego, że w życiu zawodowym potrzebujemy czasem takich zmian, aby spotkać kolejne osoby, z którymi zbudujemy współpracę na następne etapy naszego rozwoju" - dodała tenisistka.

"Dziękuję Trenerowi za wszystko, co dla mnie zrobił. Wzajemnie daliśmy sobie bardzo wiele i mam nadzieję, że z tą wartością i doświadczeniem będziemy dalej się rozwijać i spełniać zawodowo" - podkreśliła Świątek.

Reklama

Zobacz WYWIAD Interii z Tomaszem Świątkiem, ojcem Igi

Piotr Sierzputowski zabrał głos

Do sprawy rozstania z Igą Świątek odniósł się także Sierzputowski. "Po ponad pięciu latach kończy się moja współpraca z Igą. To bardzo długi czas, zwłaszcza jak na standardy tenisa, gdzie współpraca między trenerami i zawodniczkami rzadko trwa przez tyle lat. To naturalne w każdej pracy, że zmiany są potrzebne i zazwyczaj są szansą" - zaznaczył trener.

"Kończę tę współpracę zadowolony (...), Iga najpierw stopniowo pięła się w górę, a w ostatnich dwóch sezonach wygrała nie tylko French Open, ale też dwa kolejne turnieje. Iga utrzymała się w światowym topie, ja mam kilka możliwości, więc nadchodzący czas chcę wykorzystać na rozmowy i podjęcie decyzji. Dziękuję za ten czas Idze i całemu zespołowi. Życzę Idze jak najlepiej, powodzenia dla niej i teamu" - stwierdził Sierzputowski.

Iga Świątek - kto nowym trenerem?

Iga Świątek na razie nie ujawniła, kto będzie jej nowym szkoleniowcem.

"Macie prawo pytać, co dalej. Mam wszystko, czego na ten moment potrzeba mi do dalszej pracy i chciałabym bez dodatkowej presji z zewnątrz skupić się w pełni na przygotowaniach do kolejnego sezonu. Mam nadzieję, że spotka się to z waszym zrozumieniem" - napisała w specjalnym komunikacie tenisistka.

WS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama