Reklama

Reklama

Iga Świątek przed wielką szansą! Może wyrównać swój rekord

Iga Świątek może w sobotę wyrównać swój najlepszy w karierze wynik na Wimbledonie. Dotąd Polka tylko raz zdołała awansować do czwartej rundy londyńskiego turnieju. By dokonać tego ponownie, liderka rankingu WTA musi pokonać Francuzkę - Alize Cornet.

Patrząc na seniorską karierę Igi Świątek nietrudno zauważyć, że wśród turniejów wielkoszlemowych to Wimbledon był tym, na którym Polka radziła sobie najsłabiej. 21-latka wygrała wprawdzie kiedyś w Londynie zmagania wśród juniorek, ale w elicie nie pokonała dotąd czwartej rundy.

Zdołała do niej dotrzeć przed rokiem, gdy musiała uznać wyższość Ons Jabeur. Był to jej drugi występ na Wimbledonie. Wcześniej - w 2019 roku - zatrzymała się już na pierwszej rundzie, przegrywając z Wiktoriją Golubic. W 2020 roku natomiast Wimbledon został odwołany w wyniku pandemii.

Reklama

Wimbledon 2022. Iga Świątek walczy o awans do czwartej rundy

W tym roku Iga Świątek staje przed wielką szansą, by wyrównać swoją "życiówkę" na londyńskich kortach. Wystarczy, że pokona w sobotę Alize Cornet. Przewagą Francuzki jest niewątpliwie lepsza gra na trawie.

-  Jeśli jest powierzchnia, na której można zaskoczyć Igę Świątek, jest to chyba trawa. Mam nadzieję, że moje 15-letnie doświadczenie na takich kortach mi pomoże. Jeśli jej passa ma zostać przerwana, może do tego dojść tutaj, na Wimbledonie - odgraża się Idze Świątek najbliższa rywalka.

Polscy fani mają jednak nadzieję, że liderka rankingu WTA poradzi sobie z Cornet i przedłuży swoją serię 37 zwycięstw.

Wimbledon 2022. Gdzie oglądać w telewizji i w sieci?

Mecze 135. edycji Wimbledonu, między innymi z udziałem Igi Świątek oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.

Polsat Box Go Sport - pakiet w Polsatboxgo.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL