Reklama

Reklama

Iga Świątek powinna mieć o wiele łatwiejszą rywalkę w drugiej rundzie

Iga Świątek w drugiej rundzie Wimbledonu miała się zmierzyć się z lepszą z pary z Danka Kovinić-Sonay Kartal. Czarnogórka wycofała się jednak z imprezy, a jej miejsce zajęła Holenderka Lesley Pattinama Kerkhove.

21-letnia Polka w pierwszej rundzie tegorocznego turnieju w Londynie zagra z Chorwatką Janą Fett. Numer jeden kobiecego tenisa jest zdecydowaną faworytką tego spotkania. Odbędzie się ono na korcie centralnym. Początek około 14.30 czasu polskiego.

Sprawdź jak idzie Polakom na Wimbledonie - obejrzyj wideo z Londynu!

W kolejnej rundzie Świątek miała trafić na Kovinić albo Kartal. Okazało się jednak, że Czarnogórka przegrała z kontuzją, bolącą dolną częścią pleców, i musiała wycofać się z tegorocznego Wimbledonu.

Reklama

Wimbledon. Iga Świątek raz grała z Danką Kovinić

Polka i rywalka z Bałkanów grały ze sobą do tej pory raz, było to w turnieju im. Rolanda Garrosa w tym roku, gdzie Iga zwyciężyła w dwóch setach, ale przeciwniczka była w stanie momentami nawiązać wyrównaną walkę.

Z kolei Kartal do Wimbledonu przystąpiła dzięki "dzikiej karcie" i jest 226. tenisistką rankingu WTA. Natomiast Pattinama Kerkhove, która wskoczyła na miejsce Kovinić, w zestawieniu jest trochę wyżej (138. miejsce), ale pierwotnie do turnieju głównego nie dostała się przez kwalifikację i została "szczęśliwą przegraną".

Tak więc Świątek w drugiej rundzie powinna mieć łatwiejszą rywalkę, tylko trzeba do niej jeszcze awansować.

Wimbledon 2022. Gdzie oglądać w telewizji i Internecie?

Mecze 135. edycji Wimbledonu, między innymi z udziałem Igi Świątek oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.

Polsat Box Go Sport - pakiet w Polsatboxgo.pl.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL