Reklama

Reklama

Iga Świątek po zwycięstwie bogatsza o prawie pół miliona złotych!

Prawie pół miliona złotych ma już zapewnione Iga Świątek za udział w turnieju WTA w Rzymie. Wszystko za sprawą zwycięstwa nad Biancą Andreescu w ćwierćfinale zmagań.

26. triumf z rzędu Polka odniosła w świetnym stylu. Co prawda w pierwszym secie miała problemy, spowodowane głównie złym doborem obuwia, ale w drugim pokazała już wielką klasę. Łącznie mecz Świątek wygrała 7:6, 6:0 i pewnie awansowała do półfinału.

WTA w Rzymie. Iga Świątek - Aryna Sabalenka w półfinale

Tam czeka na nią Aryna Sabalenka, z którą raszynianka rywalizowała niedawno w finale turnieju w Stuttgarcie. Na razie za sam udział w 1/2 finału rzymskiej rywalizacji Świątek wzbogaciła się o 101 tysięcy euro (472 tys. złotych).

Reklama

Ta kwota może oczywiście ulec zwiększeniu, jeśli Iga awansuje do finału lub go wygra. W przypadku tej pierwszej opcji (porażka w finale) zarobi 196 tysięcy euro, a jeśli zaliczy triumf w całym turnieju to zgarnie 332 tysiące.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama