Reklama

Reklama

Iga Świątek nie kryje: "Seria się kiedyś skończy. Byle nie w Paryżu"

Iga Świątek już od wczoraj przebywa i trenuje w Paryżu, gdzie w przyszłym tygodniu przystąpi do rywalizacji w wielkoszlemowym turnieju French Open na kortach Rolanda Garrosa, z pulą nagród 43,6 mln euro. - Jestem tylko człowiekiem i wiem, że kiedyś seria zwycięstw się skończy. Mam nadzieję, że nie nastąpi to w Paryżu - podkreśla nasza tenisistka.

W 2020 r. Iga Świątek zasłynęła na cały świat, wygrywając turniej Rolanda Garrosa. W ubiegłym roku przystępowała do niego rozstawiona z ósmej pozycji. Dotarła do ćwierćfinału, w którym uległa 4-6, 4-6 Marii Sakari z Grecji. Edycję 2021 wygrała Czeszka Barbora Krejczikowa.

Iga Świątek dyktuje porządki w kobiecym tenisie. Jest dominatorką

Minął rok i w kobiecym tenisie panują nowe porządku. Dyktuje je właśnie Iga Świątek, która w ubiegłą niedzielę w Rzymie wygrała swój piąty z rzędu turniej - Rome Open. 

Do rywalizacji w Paryżu warszawianka przystąpi jako turniejowa "jedynka". W opinii ekspertów jest zdecydowaną faworytką do wygrania French Open po raz drugi.

Reklama

- Iga Świątek na turnieju Rolanda Garrosa będzie pełnić taką rolę, jaką Rafa Nadal wśród mężczyzn pełni od wielu lat - nie ma wątpliwości były lider rankingu ATP Jim Courier.

Iga trenuje już na kortach w Lasku Bulońskim. W środę jej sparingpartnerką była Simona Halep. "Dwie mistrzynie Rolanda Garrosa wymieniają uderzenia" - tak oficjalna strona turnieju skomentował filmik z fragmentem treningu tenisistek.

Gdy Iga wymianę piłek zakończyła bekhendem w sam narożnik kortu, przeprosiła Rumunkę poniesieniem lewej ręki. W tej wymianie nie chodziło o zdobycie punktu, ale o jej kontynuowanie. Nasza mistrzyni podświadomie zagrała jednak w sam narożnik, zamiast przez środek siatki.

Dziś do naszej tenisistki dołączył trener Tomasz Wiktorowski. Do końca tygodnia w Paryżu stawi się reszta ekipy najlepszej tenisistki świata. Ojciec Igi - Tomasz Świątek swój przyjazd do Paryża zapowiada na koniec przyszłego tygodnia.

Ceremonię losowania turnieju Rolanda Garrosa zaplanowano na jutro (czwartek), na godz. 18:45.  

Iga Świątek: Jestem tylko człowiekiem. Seria zwycięstw się kiedyś skończy. Oby nie w Paryżu

Iga Świątek ma imponującą serię 28 zwycięstw z rzędu. W Paryżu będzie się starała ją wydłużyć.

- Jestem podekscytowana przed French Open, bo uwielbiam ten turniej i mam wtedy większe niż zwykle pokłady pozytywnej energii - podkreśla Iga Świątek.

Z drugiej strony nie zamierza nakładać na siebie nadmiernej presji.

PR managerka Igi Świątek Paula Wolecka dla Interii:

Iga Świątek jest już w Paryżu i będzie trenowała na kortach Rolanda Garrosa, tak jak zazwyczaj na turniejach treningi tenisowe odbywają się głównie z innymi zawodniczkami. Jak sama Iga podkreślała, po zwycięstwie w Rzymie miała chwilę na regenerację i odpoczynek od tenisa. Jak było widać w Rzymie, rezygnacja z Madrytu, aby dać ciału odpocząć i zregenerować zmęczony bark okazała się dobrą decyzją.

Przed rozpoczęciem rywalizacji we French Open Iga weźmie udział w konferencji prasowej podczas tzw. media day, to element obowiązkowych aktywności zawodniczek z topu.

Zainteresowanie mediów światowych Igą wzrosło wręcz skokowo na długo przed jej zwycięstwem w Rzymie. Momentem przełomowym było objęcie przez Igę pozycji liderki w klasyfikacji WTA na początku kwietnia. Teraz to zainteresowanie jest wielokrotnie większe i wciąż rośnie. 

Czytaj także: Lewandowski inspiracją dla Igi Świątek

Iga zagra turniej w Warszawie, na kortach Legii. Podano daty

Reklama

Reklama

Reklama