Reklama

Reklama

Iga Świątek ma kłopot? Ekspert zaniepokojony

Iga Świątek przegrała w sobotę w półfinale turnieju WTA w Ostrawie z Marią Sakkari. Marek Furjan, komentator tenisa za pośrednictwem Twittera zwrócił uwagę na fakt, że Polka od maja tylko raz zdołała wygrać z rywalką sklasyfikowaną w czołowej "25" rankingu.

20-latka była uznawana w boju z Greczynką za faworytkę. Ta jednak kilka miesięcy wcześniej wyrzuciła ją za burtę w ćwierćfinale French Open, a w sobotę pokazała, że ma na naszą rodaczkę sposób. Wygrała w dwóch setach: 6:4, 7:5.

Iga Świątek bez błysku? Ekspert zaniepokojony

Po spotkaniu Furjan za pośrednictwem Twittera wyraził swoje zaniepokojenie dyspozycją Świątek. - Gdybym miał zadać dziś Idze Świątek jedno pytanie, wybrałbym takie: "Czy gra w tenisa sprawia Ci teraz przyjemność?" - napisał komentator "Eurosportu" i "Canal+".

Jak dodał, od pewnego czasu nie może dostrzec w grze naszej reprezentantki błysku. Przytoczył również ciekawą statystykę: od majowego turnieju w Rzymie (który Polka wygrała) zdołała ona pokonać tylko jedną rywalkę z czołowej "25" rankingu WTA, notując jednocześnie pięć porażek z takowymi. Tą jedyną, którą udało się ograć była Jelena Rybakina, z którą mierzyła się już w Ostrawie.

TC

ReklamaReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje