Reklama

Reklama

Iga Świątek już nie pamięta jak smakuje porażka

Iga Świątek już chyba nie pamięta jak smakuje porażka. Polka ostatniej doznała w połowie lutego. W sobotę zagra w półfinale turnieju WTA w Rzymie z Białorusinką Aryną Sabalenką.

Będzie to ich czwarte starcie. W listopadzie Polka poniosła porażkę w kończących sezon 2021 zawodach WTA Finals w Guadalajarze. W obecnym sezonie gładko pokonała Białorusinkę w ćwierćfinale w Dausze oraz w finale w Stuttgarcie, nie tracąc w tych dwóch pojedynkach żadnego seta.

"Przed finałem w Stuttgarcie miałam złe nastawienie. Myślałam 'o mój Boże, ktoś musi zatrzymać tę dziewczynę'. To nie było dla mnie dobre. Dlatego po każdym straconym punkcie wariowałam, bo tak bardzo chciałam ją pokonać. Byłam agresywna, a moje zachowanie było szalone" - tłumaczyła Sabalenka.

Reklama

"Teraz chcę tylko znaleźć sposób, aby ją pokonać. To różnica. Ona jest agresywna, gra dobrze, potrafił odpowiedzieć z dowolnej pozycji na korcie. Dlatego trzeba w każdym punkcie znaleźć sposób, aby go wygrać" - dodała.

Początek meczu o 12.00. Transmisja w Canal + Sport, a tekstowa w Interii.

Tenis. Iga Świątek z 26 zwycięstwami z rzędu

Łącznie Polka odniosła już 26 zwycięstw z rzędu. Tym samym zrównała się z inną Białorusinką Wiktorią Azarenką na piątym miejscu pod względem liczby kolejnych wygranych pojedynków od 2000 roku.

Tylko amerykańskie siostry Venus i Serena Williams (druga z nich - dwukrotnie) oraz Belgijka Justine Henin wygrały więcej meczów z rzędu od 2000 roku.

Do trzeciej lokaty brakuje Świątek tylko jednego zwycięstwa.

Tenisistka z Raszyna w obecnym sezonie wygrała już cztery turnieje: w Dausze, Indian Wells, Miami i Stuttgarcie. Z powodu przemęczenia wycofała się z rywalizacji w niedawnej imprezie w Madrycie.

Bez względu na wynik uzyskany w Rzymie, Świątek jako numer jeden przystąpi do rozpoczynającego się 22 maja Rolanda Garrosa. W 2020 roku wygrała tę wielkoszlemową imprezę w Paryżu.  

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama