Reklama

Reklama

Iga Świątek i jej niesamowite liczby

Iga Świątek kontynuuje niesamowitą serię. 20-letnia Polka ma już na koncie 26 kolejnych meczowych zwycięstw, a w sobotę zagra w półfinale turnieju WTA w Rzymie z Białorusinką Aryną Sabalenką.

Świątek jest dopiero trzecią tenisistką w historii, która osiągnęła granice 20 kolejnych wygranych spotkań w turniejach WTA 1000. Na tę liczbę składa się pięć zwycięstw w Dausze, po sześć w Indian Wells i Miami oraz już trzy w Rzymie.

Lepsze pod tym względem są tylko Dunka polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki (28, pomiędzy Montrealem 2010 a Miami 2011) oraz Serena Williams (26, pomiędzy Miami a Cincinnati w 2013).

To jednak nie koniec. Świątek, która 31 maja skończy 21 lat jest drugą najmłodszą zawodniczką, która doszła do czterech półfinałów WTA 1000 w jednym sezonie po Wozniacki. Ta w 2010 roku kończyła dopiero 20 lat.

Reklama

Tenis. Iga Świątek jak Henin i Azarenka

Świątek od 4 kwietnia jest liderką rankingu WTA. Od tego czasu odniosła dziewięć zwycięstw, jeszcze nie przegrywając. Takim początkiem liderowania, czyli dziewięcioma kolejnymi wygranymi, w XXI wieku mogą się pochwalić tylko dwie tenisistki. Dokonała tego Belgijka Justine Henin w 2004 roku i Białorusinka Wiktoria Azarenka w 2012.

W sobotę Polka zagra z inną Białorusinką Aryną Sabalenką w półfinale turnieju WTA w Rzymie. Początek o 12.00. Transmisja w Canal + Sport, a tekstowa w Interii.

W drugim półfinale Tunezyjka Ons Jabeur zmierzy się z Rosjanką Darią Kasatkiną.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama