Reklama

Reklama

Iga Świątek i Ashleigh Barty - to jest miażdżąca różnica! Nie do uwierzenia

Iga Świątek tylko w dwóch meczach spędziła na korcie niemal tyle, co Ashleigh Barty w całym turnieju. Błyskawiczne zwycięstwa Australijki nakręcają ją, dają pewność siebie, ale też pozwalają nie tracić zbyt wiele sił.

Tymczasem Iga Świątek rozegrała w ostatnich dwóch meczach mordercze, trzysetowe pojedynki z Rumunką Soraną Cirsteą i Estonką Kaią Kanepi. Kosztowało ją to wiele czasu i sił. Po meczu z Kanepi napisała flamastrem na kamerze, że jest zmęczona, na co później Daniił Miedwiediew odpowiadał po swoim meczu, że on na przykład nie jest.

Australian Open. Mordercze mecze Igi Świątek

Mecz Igi Świątek z Kaią Kanepi trwał trzy godziny i minutę, a starcie z Soraną Cirsteą - dwie godziny i 28 minut, z czego na jeden gem zawodniczki przeznaczyły 10 minut. Łatwiejsze i szybsze były tylko wcześniejsze mecze Polki, a takich Iga Świątek rozegrała trzy - z Brytyjką Harriet Dart, ze Szwedką Rebeccą Peterson i Rosjanką Darią Kasatkiną.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE: Niezwykła mowa Ashleigh Barty. O Aborygenach

Natomiast rewelacyjna Australijka Ashleigh Barty każdy mecz wygrywa błyskawicznie. Nawet półfinał z Amerykanką Madison Keys, który miał sprawić jej kłopot, trwał raptem godzinę i jedną minutę. Australijka zdemolowała rywalkę 6-1, 6-3.  Wcześniej faworytka gospodarzy w mniej niż godzinę odprawiała Ukrainkę Łęsię Curenko (to w ogóle było błyskawiczne zwycięstwo 6-0, 6-1), Włoszkę Lucię Bronzetii (6-1, 6-1), wreszcie po nieco dłuższej walce wyeliminowała Włoszkę Claudię Giorgi i Amerykankę Amandę Anisimovą. Półfinałowa wygrana z Keys była pokazem siły Australijki.

W efekcie Australijka spędziła do półfinału tyle czasu na korcie, co Iga Świątek w zaledwie dwóch ostatnich meczach.Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy