Reklama

Reklama

Iga Świątek gra o finał, sławę i o gigantyczne pieniądze

Jeżeli Iga Świątek poradzi sobie w półfinale Australian Open z Amerykanka Danielle Collins, zarobi na tym fortunę. Już teraz zyskała ponad 3 miliona złotych, ale to nic w porównaniu z tym, co może wygrać w czwartek.

IGA ŚWIĄTEK - DANIELLE COLLINS - PÓŁFINAŁ AUSTRALIAN OPEN 2022 NA ŻYWO

Awans do finału Australian Open to wielka sława sportowa i radość, to byłoby także przełomowe wydarzenie w dziejach polskiego sportu. Poza Jadwigą Jędrzejowską przed wojną, Agnieszką Radwańską i sama Igą Świątek, polskim sportowcom nie udawała się podobna sztuka. W finale Australian Open nigdy nie było nikogo. Mamy więc do czynienia z historycznymi chwilami w ujęciu sportowym, które mogą przynieść nieopisane emocje i radość jej i kibicom.

Reklama

To także duże pieniądze. Już teraz za awans do półfinału Iga Świątek zarobiła ponad 3,5 mln zł. To jednak nic w porównaniu z tym, co Polka może teraz wygrać. Jeżeli awansuje do finału, otrzyma 1 400 096 dolarów australijskich (i przy okazji 1200 punktów do rankingu), czyli ponad 4 mln zł. Gdyby awansowała i zwyciężyła również w finale, wówczas nagroda wzrośnie do 2 800 196 dolarów australijskich, a to jest już przeszło... 8 milionów złotych!

Iga Świątek w półfinale Australian Open. Gdzie oglądać?

Mecz Igi Świątek z Amerykanką Danielle Collins - transmisja w Polsat Sport Box Go oraz relacja na żywo na sport.interia.pl.

CZYTAJ TAKŻE: Gdzie oglądać Igę Świątek?

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy