Reklama

Reklama

Iga Świątek dobrym przykładem jak działać w tenisowym biznesie

- Spójrzcie tylko na Igę Świątek! Nie ma za wielu sponsorów. Jest bardzo dobrze chroniona. Robi wszystko, żeby pozostać incognito – mówi o polskiej tenisistce w dzienniku „L’Equipe” jeden z najbardziej znanych menedżerów tenisowych.

Morgan Menahem w przeszłości był m.in. agentem Jo-Wilfrieda Tsongi, francuskiego tenisisty, który w tym roku zakończył karierę, finalisty Australian Open z 2008 roku. Organizował też kilka znaczących turniejów tenisowych głównie w Azji.

Emma Raducanu ma więcej sponsorów niż zwycięstw

W artykule francuskiej gazety "L’Equipe" Menahem i inni menedżerowie zdradził kulisy działania współczesnego tenisa od najniższego do najwyższego poziomu. To świat pełen pułapek.

Kilka dobrych turniejów w kategoriach młodzieżowych sprawia, że na przykład we Francji 15-16-latkowie podpisują kontrakty, dostają po 50-60 tysięcy euro i całkowicie zmieniają swoje życie. Nie trenują już tak jak intensywnie jak dawniej, ich rodzice kupują samochody zamiast zainwestować w rozwój sportowy i kończy się na tym, że ci młodzi tenisiści kończą na 500. miejscu na świecie.

Reklama

Patrząc na zawodników z górnej półki przykładem źle zarządzanej kariery jest Emma Raducanu. Brytyjka, która gra dziś na korcie centralnym Wimbledonu z Francuzką Caroliną Garcią w drugiej rundzie turnieju. Przylgnęło do niej powiedzenie "że ma więcej sponsorów niż wygranych meczów". Po sensacyjnym zwycięstwie w ubiegłym roku w US Open nie odniosła żadnego spektakularnego sukcesu.

Iga Świątek chce pozostać anonimowa?

Ale trudno się temu dziwić. - Młoda dziewczyna, która pojawia się znikąd, nagle znajduje się w świetle jupiterów. Tyle, że to oznacza, że pracuje mniej i zapomina o podstawowej rzeczy, że trzeba trenować - powiedział były reprezentant agencji IMG Regis Brunet.

Na drugim biegunie znajduję się Iga Świątek. Polka jest bardzo dyskretna w swoich działaniach marketingowych. Jej celem podstawowym jest dobrze przygotowanie do treningu. meczu, treningu. Nie ma też za wielu sponsorów, choć jest najlepszą tenisistką na świecie i wygrała już dwa Wielkie Szlemy. Iga i jej otoczenie postępują zupełnie inaczej niż Raducanu.

- Spójrzcie tylko na Igę Świątek! Nie ma za wielu sponsorów. Chroni siebie. Robi wszystko, żeby pozostać incognito - tłumaczy Morgan Menahem.  - Zakłada czapeczkę na głowę nawet wtedy kiedy odbiera najbardziej prestiżowe puchary. Mogłaby przejść obok mnie, a ja nie wiedziałbym kogo mi ona przypomina. Jeżeli to jest działanie mimowolne, to bardzo interesujące i dobrze jej robi. Jeżeli chce zostać anonimowa, to doskonale to działa. Są różne strategie jak wykorzystać swoją popularność, co robić, a czego nie robić - powiedział tenisowy agent o przykładzie Igi Świątek.

Wimbledon 2022. Gdzie oglądać w telewizji i w sieci?

Mecze 135. edycji Wimbledonu, między innymi z udziałem Igi Świątek oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.

Polsat Box Go Sport - pakiet w Polsatboxgo.pl

Olgierd Kwiatkowski

 

 

 

 

Reklama

Reklama

Reklama