Burza po stanowisku Igi Świątek. Padły słowa o karach. "Robimy cyrk"

Iga Świątek
Iga ŚwiątekClaudia Greco / POOL / AFP / Takuya Matsumoto / Yomiuri / The Yomiuri Shimbun via AFPAFP

Zobacz również:

Oczywiście nie jest to nasza decyzja, ale uważam, że mamy zbyt wiele turniejów w trakcie sezonu. To nie skończy się dobrze. To wszystko sprawia, że tenis nie jest już dla nas taki przyjemny. (...) Oczywiście, kocham grać w różnych miejscach na świecie, ale jest to naprawdę wyczerpujące. Uważam, że większość zawodniczek z touru powie to samo. Szczególnie wtedy, kiedy gra się na tak wysokim poziomie. (...) Nie sądzę, że powinno tak być. Zasługujemy na więcej odpoczynku. Być może ludzie mnie za to znienawidzą, ale naprawdę ciężko jest nadążyć
grzmiała polska tenisistka
Ktoś zmusza cię do gry? Wszystko co robisz, to narzekanie. Powiem ci, na co zasługujesz. Zasługujesz na to, by zarabiać znacznie mniej niż obecnie. Co ty na to?
napisał 50-latek, zwracając się do Polki

Tenis. Iga Świątek wywołała burzliwą dyskusję. Dawid Celt zabrał głos

Dałbym zawodnikom więcej swobody. Żeby jednak bardziej zarządzali swoim zdrowiem. Nie przymuszałbym ich do tego. Powiecie: "kto ich zmusza?". W zasadzie nikt cię na siłę na turniej nie zaciągnie. Ci najlepsi, bo głównie o nich mówimy, im dałbym większą swobodę. Oni, ta dziesiątka czołowa, jeśli gdzieś się tam wycofa i nie przyjedzie, to też dostaje kary finansowe. Są one pobierane z rocznego bonusu. Wiadomo, kwestia wyważenia. Jeżeli ci potrącą sto, dwieście czy trzysta tysięcy dolarów, a jesteś na poziomie pierwszej piątki czy pierwszej dziesiątki, nie jest to koniec świata. To kwestia indywidualna
powiedział

Zobacz również:

Sabalenka pokonuje Igę Świątek w Cincinnati Open. Skrót meczu. WIDEOPRESS ASSOCIATION © 2024 Associated Press
Iga Świątek
Iga ŚwiątekAFP
Iga Świątek
Iga ŚwiątekArtur Widak / NurPHOTOAFP
Iga Świątek
Iga ŚwiątekAFP