Reklama

Reklama

Australian Open. Iga Świątek łatwo wygrywa w I rundzie

Iga Świątek w godzinę i 12 minut zakończyła mecz pierwszej rundy Australian Open. Polka bez większych problemów pokonała Brytyjkę Harriet Dart 6:3, 6:0. Kolejną przeciwniczką będzie Szwedka, Rebecca Peterson.

Rywalka nie należała do zawodniczek z górnej półki, to kwalifikantka bez większych sukcesów w grze pojedynczej, ale pierwsza runda turnieju wielkoszlemowego to zawsze wielka niewiadoma.

Iga Świątek oślepiona

Problemy wystąpiły tylko na początku meczu. W trzecim - bardzo zaciętym - gemie Dart niespodziewanie przełamała serwis Świątek i objęła prowadzenie 2:1. Zaraz potem Polka była bliska odrobienia straty. Miała dwa break pointy, których jednak nie wykorzystała. Było więc 1:3.

Świątek tłumaczyła później, że miała kłopoty z przystosowaniem się do warunków na korcie. Oślepiało ją słońce i przeszkadzało w serwisie.

Reklama

Kolejne gemy należały już jednak do 20-letniej tenisistki z Raszyna. Przyzwyczaiła się i bardzo łatwo wygrywała swój serwis. Od tego momentu przy swoim podaniu straciła zaledwie jeden punkt (na trzy gemy). Nie odpuściła też rywalce, gdy ona rozpoczynała grę.

Ostatecznie Świątek wygrała pięć gemów z rzędu. Nie miała większych kłopotów, trzymała mecz pod kontrolą. Set trwał 42 minuty, najdłuższy z gemów - czwarty, po którym Dart prowadziła 3:1 - sześć i pół minuty.

Drugi set Świątek bez straty gema

W drugim secie różnica w poziomie gry była bardziej drastyczna. Polka nie dała dojść do głosu 25-letniej Brytyjce. Nie przegrała gema, tylko w dwóch ostatnich gra toczyła się na przewagi. W ostatnim zwyciężczyni Roland Garrosa z 2020 roku przegrywała nawet 15:40, ale nawet wtedy nie odpuściła przeciwniczce i wygrała kolejne punkty.

To był łatwy mecz Świątek. Nie musiała się wspiąć na wyżyny. Rywalka nie postawiła oporu, ale takie zwycięstwo na początku turnieju zawsze pomaga.

Kolejną rywalką Polki będzie Szwedka Rebecca Peterson (93. WTA), która w pierwszej rundzie pokonała grającą z "dziką kartą" zawodniczkę gospodarzy Darię Saville 6:2, 6:3.

Olgierd Kwiatkowski

I runda gry pojedynczej pań Australian Open

Iga Świątek (Polska, 7) - Harriet Dart (Wielka Brytania) 6:3, 6:0


Czytaj także:

Spadek Igi Świątek w rankingu WTA  

 

 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy