Willem II Tilburg - Jong PSV 1-1 (0-0). Liga - 1. kolejka

W spotkaniu 1. kolejki Eerste Divisie, które rozegrane zostało 5 sierpnia, jedenastka Willemu II Tilburg zremisowała z Jong PSV 1-1 (0-0). Starcie odbyło się na Koning Willem II Stadion.

W  spotkaniu 1. kolejki  Eerste Divisie, które rozegrane zostało 5 sierpnia, jedenastka Willemu II Tilburg zremisowała  z Jong PSV  1-1 (0-0). Starcie odbyło się na Koning Willem II Stadion.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Willemu II Tilburg wygrał jeden raz, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Taktyka trenera zespołu Jong PSV już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupił się on głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców zespołu Jong PSV. W 24. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pola Lloncha z Willemu II Tilburg, a w 26. minucie Livana Comenencię z drużyny przeciwnej.

W 45. minucie Savio zastąpił Isaaca Babadiego. W tej samej minucie w drużynie Jong PSV doszło do zmiany. Koen Jansen wszedł za Savia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Nagle to zawodnicy Jong PSV otworzyli wynik. W 57. minucie Mathijs Tielemans dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 61. minucie w jedenastce Willemu II Tilburg doszło do zmiany. Jeremy Bokila wszedł za Jizza Hornkampa.

Zespół Willemu II Tilburg wyrównał wynik meczu. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem wynik ustalił Max Svensson. Asystę przy bramce zaliczył Dan Crowley.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Jong PSV: Dante'owi Sealy'emu w 65. i Jensonowi Seeltowi w 74. minucie. Po chwili trener Willemu II Tilburg postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Nicka Doodemana wszedł Joeri Schroijen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Willemu II Tilburg utrzymać remis. W 88. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lucasa Woudenberga z Willemu II Tilburg, a w 89. minucie Kjella Peersmana z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Matthias Verreth został zmieniony przez Jesse'a Boscha, co miało wzmocnić zespół Willemu II Tilburg. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Simona Colyna na Fedde Leysena. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Piłkarze Willemu II Tilburg otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Drużyna Willemu II Tilburg w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Jong PSV wymieniła pięciu graczy.