VVV Venlo - Helmond Sport 1-0 (0-0). Liga holenderska - 8. kolejka Eerste Divisie

24 września na Covebo Stadionie - De Koel - odbył się mecz 8. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Venlo i Helmondu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Venlo 1-0. Na stadionie zasiadło 5 212 widzów.

8. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-09-24 20:00 | Stadion: Covebo Stadion - De Koel - | Widzów: 5212 | Arbiter: Clay Ruperti
VVV Venlo
Helmond Sport
1
0
W. Essanoussi 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 pojedynki jedenastka Venlo wygrała 15 razy i zanotowała 11 porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Helmond: Deanowi van der Sluijsowi w 18. i Mike Havekottemu w 39. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę zespół Venlo rozpoczął w zmienionym składzie, za Joeriego Schroijena wszedł Erik Sorga. Także drużyna Helmondu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Deana van der Sluijsa wszedł Bryan Van Hove. Trener Helmondu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dylana Seysa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Arno Van Keilegom.

W 64. minucie Joep Munsters został zastąpiony przez Keesa de Boera. W 65. minucie Jules Houttequiet został zmieniony przez Gaétana Bosiersa, a za Jelle Goselinka wszedł na boisko Jessy Hendrikx, co miało wzmocnić jedenastkę Helmondu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leviego Smansa na Wassima Essanoussiego oraz Aarona Bastiaansa na Carla Johanssona. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Brianowi Koglinowi z Venlo. Była to 77. minuta spotkania.

Dopiero pod koniec meczu Wassim Essanoussi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Venlo, strzelając gola w 90. minucie pojedynku. Asystę zanotował Carl Johansson.

Maxime De Bie
77′ Brian Lukas Koglin
Robin van der Meer
Simon Janssen
Dean van der Sluijs18′ 46′
Tristan Dekker
Sander Vereijken
65′ Levi Smans
Jellert Van Landschoot
64′ Joep Munsters
Jarno Lion
Yahcuroo Roemer
Arno Van Keilegom61′
46′ Joeri Schroijen
Jelle Goselink84′
78′ Aaron Bastiaans
Ilias Breugelmans
64′ Kees Cornelis Henricus de Boer
Paul Fosu-Mensah
65′  90′ Wassim Essanoussi
Bryan Albert Van Hove46′
Ertan Hajdaraj
Kevin Vangu Phambu Bukusu
Stan Hendrikx
Gaétan Carina Alexander Bosiers65′
78′ Carl Johansson
Jessy Hendrikx84′
Jonas Theuerzeit
Dylan Seys61′
Thijme Verheijen

Guus Hupperts

46′ Erik Sorga

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Venlo dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.