Vereniging Betaald Voetbal De Graafschap - Venlose Voetbal Vereniging Venlo 1-2 (1-1). Liga - 2. kolejka

12 sierpnia na Stadionie De Vijverberg w Doetinchem odbył się pojedynek 2. kolejki Eerste Divisie pomiędzy drużynami De Graafschap i VVV-Venlo. Mecz zakończył się zwycięstwem VVV-Venlo 2-1.

12 sierpnia  na Stadionie De Vijverberg w Doetinchem odbył się pojedynek  2. kolejki  Eerste Divisie pomiędzy drużynami De Graafschap  i VVV-Venlo. Mecz zakończył się zwycięstwem VVV-Venlo 2-1.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół VVV-Venlo wygrał aż siedem razy, zremisował raz, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Camiel Neghli wywołał eksplozję radości wśród kibiców De Graafschap , strzelając gola w 18. minucie meczu.

Zawodnicy VVV-Venlo otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Thijme Verheijen. Przy strzeleniu gola pomagał Sven Braken.

W 45. minucie Carl Johansson zastąpił Yahcuroo Roemera. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy VVV-Venlo w 55. minucie spotkania, gdy Sven Braken zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Trener VVV-Venlo postanowił bronić wyniku. W 64. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Richarda Sedlacka wszedł Brian Koglin, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie VVV-Venlo utrzymać prowadzenie.

W 65. minucie w zespole VVV-Venlo doszło do zmiany. Joep Kluskens wszedł za Thijme Verheijena. Trener De Graafschap postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Hamzę Bouihrouchane'a i na pole gry wprowadził napastnika Charlisona Benschopa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 77. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze De Graafschap: Siem de Jong, Xandro Schenk, Giovanni Korte, Danzell Gravenberch, na ich miejsce weszli: Basar Onal, Devin Haen, Hicham Acheffay, Mees Kaandorp. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nicka Venemy, Svena Brakena zajęli: Ozcan Yasar, Mitchell van Rooijen.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Przewaga jedenastki De Graafschap w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.